Nominowani

INICJATYWY

Juwenalia

Juwenalia UKSW x WUM x APS x AWF

Juwenalia UKSW X WUM X APS X AWF, które odbyły się w tym roku w Warszawie, były wydarzeniem innowacyjnym na wielu płaszczyznach. Połączone siły czterech uczelni wraz z profesjonalnym wsparciem doświadczonego zespołu produkcyjnego pozwoliły na wyniesienie akademickiego święta do poziomu fenomenalnego wydarzenia, jakie nie miało dotychczas miejsca na juwenaliowej mapie stolicy. Zrobiliśmy to dla naszych studentów, absolwentów i dydaktyków, bo zadowolenie środowiska akademickiego i dobra zabawa jest w takich dniach naszym priorytetem

Kortowiada

Kortowiada to nic innego jak Juwenalia Studenckie na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Już od 1958 roku, organizowane są na najpiękniejszym kampusie w Polsce: Kortowie. Celem naszej imprezy było zjednoczenie wszystkich studentów każdego wydziału na naszym Uniwersytecie. Nasi poprzednicy nie chcieli żeby studenci zamykali się tylko i wyłącznie do swoich wydziałów. Kortowiada to wyjątkowe wydarzenie – podczas tych kilku dni studenci z całego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jak i innych uczelni są ze sobą zjednoczeni. Biorą udział w wydarzeniach stworzonych specjalnie dla nich. Sama kortowiada to nie tylko małe atrakcje, dobra zabawa, śpiewy i tańce. Tutaj znajdzie się coś dla każdego: wydarzenia sportowe, wydarzenia artystyczne, kino pod chmurką, gry planszowe, eko namiot. Wiemy że każdy student jest inny, dlatego co roku staramy się dostosować Kortowiadę do wszystkich jej uczestników. Co jeszcze wyróżnia Kortowiadę? Na pewno jedyna w swoim rodzaju jest Parada Wydziałów podczas której studenci maszerują dumnie przez centrtum miasta do Kortowa. 

Rzeszowskie Juwenalia / 27. edycja Rzeszowskich Juwenaliów

Rzeszowskie Juwenalia zna chyba każdy z nas, o wydarzeniu krążą legendy i wspomnienia uczestników w całym kraju. Dlaczego, bo jest to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, niezapomniany studencki festiwal gromadzący nie kilka, ale kilkanaście tysięcy uczestników, co w tym roku dodatkowo podkreśla fakt, że RzJ były pierwszym największym po pandemicznym wydarzeniem muzyczny!  Dbając o różnorodność muzyczną Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej dołożył wszelkich starań, aby 27.edycja Rzeszowskich Juwenaliów wzniosła się na najwyższy poziom organizacyjny i naszym zdaniem się udało, a Waszym?

Technikalia 2022 – festiwal studentów Politechniki Gdańskiej

Technikalia to 2 dni zabawy, i integracji studentów podczas serii koncertów artystów znanych na cały kraj ale i lokalnych zespołów studenckich. Przed koncertami również odbyła się integracja kół i organizacji podczas której można było poznać je lepiej czy wziąć udział w konkursach. Pierwszy dzień rozpoczęło P.I.W.O. czyli Politechniczna Integracja Wydziałów i Organizacji. Podczas niej studenci mieli szanse bezpośrednio lepiej poznać Wydziałowe Rady Studentów, jak i koła czy organizacje studenckie działające na Politechice, a to wszystko przy akompaniamencie organizowanych dla nich gier i konkursów. Następie rozpoczęły się koncerty znanych estradowych artystów jak PlanBe, Alberto, Trill Pem oraz Wac Toja z gościnnym występem Kizo. Pierwszą połowę wydarzenia zamknął set duetu DJ’skiego: Drum’n’gumbas i Sonde. 2 dzień to również koncerty, lecz zespołów które dopiero rozpoczynają swoją karierę muzyczną.

Wielkie Grillowanie UAM 2022

Wielkie Grillowanie UAM jest festiwalem muzycznym, którego odbiorcami są poznańscy studenci, a także mieszkańcy Poznania. Podczas tegorocznej edycji ugościliśmy niemalże 50 000 uczestników, którzy na terenie Kampusu Morasko mieli okazję bawić się na niezapomnianych koncertach, brać udział w wielu zabawach oraz konkurencjach w strefie animacji, a także „wychillować” oraz zintegrować się z innymi. Celem wydarzenia było wspólne spędzenie czasu, dobra zabawa oraz tworzenie wspaniałych wspomnień. Po 3 latach nieobecności wydarzeń tego typu, Wielkie Grillowanie UAM dostarczyło dużą dawkę rozrywki odbiorcom, ale także zapewniło aspekt edukacji oraz rozwoju.

Kultura studencka

I Konwent Samorządów Studenckich Grupy WSB

I Konwent Samorządów Studenckich Grupy WSB to projekt, który miał na celu zjednoczenie Samorządów WSB. Odbyły się panele edukacyjne oraz autoprezentacja każdej Rady. Głównym sukcesem było podpisanie Listu Intencyjnego, w którym wyraziliśmy chęc wzajemnego wsparcia i prowadzenia wspólnie kolejnych projektów.

IV edycja Kopalni Talentów AGH 2022

Kopalnia Talentów AGH to największe talent-show wśród ogólnopolskiej społeczności studenckiej. Już 4 rok cieszyła się wysokim zainteresowaniem studentów, którzy z wielkim zaangażowaniem przyszli, aby zobaczyć umiejętności ich kolegów i koleżanek na wielkiej scenie krakowskiego Klubu Studio. Była to również idealna możliwość do zaprezentowania się w profesjonalnych warunkach dla wszystkich osób z niezwykłymi talentami.

Podcasty „STUDYjnie” Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Podcast STUDYjnie jest projektem założonym przez członków Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu skierowanym, przede wszystkim, do studentów, którzy wolne chwile lubią spędzać ze słuchawkami w uszach, słuchając ciekawych rozmów na tematy zarówno naukowe/ekonomiczne, jak i bardziej rozrywkowe, związane z kulturą studencką. Co tydzień na Youtubie oraz Spotify pojawiają się kolejne rozmowy. Trzeci sezon przyniesie wiele zmian, nowych inspirujących rozmów oraz będzie początkiem nowej serii- krótkich odcinków nagrywanych z ekspertami z naszej uczelni, które stanowić będą komentarz do bieżącej sytuacji gospodarczej na świecie.

Rejs Chorwacja z UMEDem 2022

Działamy zgodnie z założeniem „ogranicza nas tylko wyobraźnia”, rejs Chorwacja z UMEDem udowadnia naszym studentom, że nie ma rzeczy niemożliwych, a przed nimi cały świat stoi otworem. Nasz rejs to nie tylko kąpiele morskie i słoneczne, ale także godziny spędzone na pełnych żaglach, wypełnione szkoleniem z podstaw żeglarstwa. Każdy uczestnik obozu kończy go posiadając nowe umiejętności, wspaniałe znajomości na lata, doświadczone przez morskie fale, a także głowę pełną niezapomnianych doświadczeń.

Teatr Magiczny – spektakl „Nocne Widziadła”

Autorski spektakl na kanwie opowiadań F.Dostojewskiego o problemie egzystencjalnej samotności. W trakcie spektakli przeprowadzano zbiórkę na rzecz szpitalnych oddziałów pediatrycznych Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM. Spektakl w całości przygotowany przez studentów i absolwentów kierunków medycznych.

Projekt naukowy

Modulacja immunofenotypu komórek nowotworowych za pomocą nanosekunodowych impulsów elektrycznych i zmiennego pola magnetycznego

Badania nad zastosowaniem pola elektromagnetycznego modulacji immunofenotypu komórek nowotworowych pozwoliły na opisanie mechanizmów w których można uwrażliwić je na chemioterapię oraz nadekspresjonować antygeny specifyczne dla nowotworu. Badania laboratoryjne SKN Biologii Komórki Nowotworowej zostały opublikowane w czasopismach za już ponad 200 pkt. Impact Factor oraz były prezentowane na wielu konferencjach międzynarodowych.

Roślinna alternatywa serów dojrzewających z udziałem pleśni jako innowacja wśród analogów nabiału

Przedmiotem inicjatywy jest projektu badawczy zrealizowany w ramach prac Koła Naukowego Biotechnologów KNBiotech Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jego celem było stworzenie roślinnej alternatywy sera długodojrzewającego typu camembert przy udziale pleśni jak najlepiej odzwierciedlającego smak, strukturę i właściwości odżywcze jego mlecznego oryginału. Projekt jest odpowiedzią na stale rosnący popyt na produkty pochodzenia roślinnego i wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

„Studenci w obliczu pandemii COVID-19: badanie porównujące nasilenie zaburzeń emocjonalnych, sposobów radzenia sobie ze stresem, zmian w stylu życia i postaw wobec sytuacji epidemicznej wśród studentów polskich i zagranicznych” realizowany w ramach konkursu „Najlepsi z Najlepszych! 4.0”

Dwie studentki zostały laureatkami konkursu „Najlepsi z Najlepszych” i otrzymały 130 tys. zł na realizację projektu „Studenci w obliczu pandemii COVID-19: badanie porównujące nasilenie zaburzeń emocjonalnych, sposobów radzenia sobie ze stresem, zmian w stylu życia i postaw wobec sytuacji epidemicznej wśród studentów polskich i zagranicznych”. Badania objęły grupę ponad 7 tysięcy studentów z 9 krajów z prawie wszystkich kontynentów świata pod kątem nasilenia stresu emocjonalnego sposobów radzenia sobie ze stresem, zmiany stylu życia, stosunku do szczepień przeciwko COVID-19 oraz czynników ryzyka i czynników ochronnych w zakresie utrzymania dobrostanu psychicznego. Udało się nie tylko rozpowszechnić osiągnięte ciekawe i użyteczne kliniczne obserwacje, nawiązać międzynarodową współpracę naukową, ale również reprezentując polski ośrodek naukowy- zwiększyć prestiż naszego kraju na arenie światowej.

Wykorzystanie wybranych technik aktywizujących studentów w czasie zajęć online podczas trwania pandemii COVID-19

Celem projektu realizowanego przez studentów UJ CM we współpracy ze studentami Uniwersytetu Karola w Pradze, było porównanie wybranych metod aktywizujących stosowanych na uczelniach w Polsce i w Czechach przed i w czasie trwania pandemii Covid-19. Ośrodki te pomimo, że sąsiadują blisko różnią się stosowanymi sposobami kształcenia studentów kierunku lekarskiego.

LARKFiD (Hackathon Open Gov Data oraz stworzenie innowacyjnych aplikacji z wykorzystaniem technologii GPU) – System alertowania dla Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

LARKFiD to projekt skierowany przede wszystkim do instytucji publicznych, które muszą monitorować wiele źródeł informacji jednocześnie. Dzięki niemu możemy przeszukiwać wiele stron internetowych w prosty sposób z jednorodnym interfejsem. Ułatwia pracę ludziom pracującym w Centrach Zarządzania Kryzysowego, ale też może służyć do obserwowania opinii o marce.

Studenckie inicjatywy prozdrowotne

Bieganie z Dziekanem WIM

„Bieganie z dziekanem WIM” to cykl spotkań, który jako Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej co roku organizujemy na naszym wydziale, jednak w 2022 postanowiliśmy wyjść z inicjatywą zarówno w semestrze letnim, jak i zimowym. Przez około miesiąc co środę o godzinie 7 rano spotykamy się pod Centrum Sportu na naszej uczelni, by wraz z naszym Dziekanem – Olafem Ciszakiem – wspólnie pokonać dystans około 5 kilometrów. Akcja nie tylko wspaniałe wpływa na nasza kondycję i zdrowie, ale umożliwia również poznanie władz, pracowników oraz innych studentów PP – każdy jest mile widziany.

Dbaj o siebie! – Take care of yourself!
Tydzień Zdrowia Psychicznego z SSPG

Tydzień Zdrowia Psychicznego to inicjatywa skierowana do całej społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej mająca na celu uświadamianie oraz informowanie społeczności o problemach natury psychicznej poprzez materiały informacyjne. Podczas wydarzenia przeprowadzana jest ankieta, której wyniki zostają opracowane i przesłane do władz uczelni oraz wszystkich członków społeczności PG

Dni Świadomości Żywieniowej

Dni Świadomości Żywieniowej, organizowane przez Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej, działające przy Wydziale Nauki o Żywności, Uniwersyeteu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, to wydarzenie cykliczne. Spotkania odbywają się zdalnie na platformie Google Meet, dzięki czemu każdy zainteresowany tematyką żywnie i żywności ma możliwość uczestnictwa w wydarzeniu. Dni Świadomości Żywieniowej mają na celu propagowanie wiedzy na temat żywienia. Różnorodna tematyka żywieniowa również wspierała pomysł dotarcia do jak największej liczby odbiorców. Właśnie dzięki różnorodności prelegentów, wiedza posiadana przez występujących, została przekazana w sposób przystępny dla każdego słuchacza, nie tylko posiadaczy wiedzy specjalistycznej w danej dziedzinie.

Joga anatomiczna

Joga anatomiczna to innowacyjny projekt w skali kraju, który poprzez praktykę zaznajamia uczestników i uczestniczki z podstawami anatomii i fizjologii oraz promuje aktywne spędzanie wolnego czasu, co pozytywnie wpływa na obniżenie stresu i zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wydarzenie w całości było organizowane przez osoby zaangażowane w działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Opole przy Wydziale Lekarskim na Uniwersytecie Opolskim.

Konferencja zdrowia psychicznego – Mind it!

Konferencja zdrowia psychicznego Mind it! to część ogólnopolskiego projektu Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego nt. zdrowia psychicznego studentów kierunków medycznych, który skupia się na badaniu kondycji psychicznej studentów kierunków medycznych, jakości wsparcia psychologicznego na polskich uczelniach. Celem pierwszej edycji konferencji było poruszenie tematu wypalenia akademickiego wśród studentów kierunków medycznych oraz dostarczenie uczestnikom praktycznych narzędzi do radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Studia na lepsze

Akademia e-learningu

Akademia to kompleksowe podejście do aktualnych wyzwań w e-learningu, mająca na celu doskonalenie kształcenia zdalnego, zarówno pod względem technologii informacyjno-komunikacyjnych, nowoczesnych narzędzi, ale też metodyki nauczania. Przygotowaliśmy debaty, warsztaty, prelekcje i spotkania z firmami technologicznymi.

Organizator: Samorząd Studentów Politechniki Krakowskiej

Akcja ankietyzacja

Promocja ankietyzacji wśród studentów powoduje znaczą poprawę w procesie kształcenia studentów. Cała akcja jest koordynowana przez Komisję Dydaktyczną, która stosuje wiele metod zachęcania studentów do wypełniania ankiet. W gronie najskuteczniejszych znajduje się tworzenie wydarzeń w mediach społecznościowych, nagradzanie Wydziałowych Rad Samorządu za najlepsze wyniki w akcji promocyjnej oraz współpraca z gronem nauczycielskim, które zachęca studentów do wspomagania ewaluacji i tym samym do poprawy jakości kształcenia.

Organizator: Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej

Ankietyzacja Przyjazne Biuro Obsługi Studentów

Ankietyzacja Przyjazne Biuro Obsługi Studentów cieszy się wieloletnią tradycją. Co ją wyróżnia wśród wszystkich innych? Innowacyjność i ciągłe wprowadzanie usprawnień w narzędziu po to, żeby zbierać jak najwięcej wniosków dot. uskuteczniania pracy BOSów.

Projekt IDEA

W ramach Projektu IDEA został zrealizowany turniej e-sportowy „LOL – Play Don’t Laugh”. W czasach „popandemicznych” studenci martwili się powrotem na Uczelnię. Projekt IDEA wyszedł naprzeciw oczekiwaniom – poprawił jakość kontaktów towarzyskich w społeczności akademickiej oraz docenił najbardziej zaangażowanych studentów.

„Wspólnie zmieniajmy studia!” – badanie opinii studentów dot. jakości kształcenia na wybranych kierunkach medycznych

Analiza jakości kształcenia na kierunkach farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, analityka medyczna oraz ratownictwo medyczne w celu zmiany standardów kształcenia to projekt Komisji Wyzszego Szkolnictwa Medycznego. Badanie, które dotarlo do 36 000 studentow w calej Polsce było podstawa do opracowania rekomendacji dotyczacych zmiany standardow ksztalcenia. Zostaly one przekazane do zespolow pracujacych w ramach Ministerstwa Zdrowia.

Inicjatywy społeczne

AGH Święta Dzieciom 2021

Wydarzenie „AGH Święta Dzieciom” to 3-dniowa akcja charytatywna, organizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AGH, która w ostatniej edycji wspierała Fundację na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Wyspy Szczęśliwe”. Projekt miał na celu wprowadzenie świątecznego klimatu na terenie Kampus AGH poprzez szereg wydarzeń. Podczas nich zbierane były środki finansowe dla potrzebujących.

Kampania przeciwko likwidacji stażu podyplomowego lekarza i lekarza dentysty

Komisja Wyższego Szkolnictwa Medycznego PSRP podjęła działania mające na celu wstrzymanie pomysłu likwidacji stażu podyplomowego na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym, czyli niezwykle istotnemu elementowi ścieżki edukacyjnej. Myśląc o zdrowiu Polek i Polaków, chcąc leczyć ich na jak najlepiej, zadbano o to aby kształcenie było na jak najwyższym poziomie, o co również Komisja nieustanie dba m.in. poprzez udział w zespołach ministerialnych ds. zmiany standardów, których powołanie było efektem działań KWSM PSRP. Zadbanie o kształcenie studentów kierunków medycznych zaowocuje wzrostem jakości w systemie ochrony zdrowia.

Mini Akademia

Realizowano projekt edukacyjny „Mini Akademia” dedykowany dla dzieci i mam z Ukrainy w okresie ich przebywania w Polsce z powodu działań wojennych w Ukrainie. Projekt „Mini Akademia” skierowany był do dzieci w wieku 6-9 lat (zajęcia w poniedziałki), 10-12 lat (zajęcia w środy) 13-15 lat (zajęcia w piątki) oraz ich mam/opiekunek (zajęcia w poniedziałki, środy i piątki). Obejmował w odniesieniu do dzieci treści: języka polskiego, języka angielskiego, sztuki plastycznej, sztuki teatralnej, edukacji medialnej i wirtualnej, wychowania fizycznego natomiast w odniesieniu do dorosłych treści uczenia się związane były z językiem polskim.

Studenci Dzieciom – Mikołajki 2022

„Gdy złotówkę dasz, uśmiech dziecka masz” już od 34 lat przyświeca całej społeczności akademickiej Politechniki Krakowskiej w okresie listopada i grudnia, kiedy tradycyjnie trwa akcja „Studenci Dzieciom – Mikołajki”. 60 wolontariuszy, 2 tygodnie akcji, ponad 160 uśmiechniętych dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które poczuły dzięki nim magię świąt.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Politechnice Poznańskiej

Jesteśmy największym sztabem WOŚP na Zachodnią Polskę od 19 lat, a co roku zbieramy pół miliona złotych na cele charytatywne. Przy okazji Finału WOŚP koordynujemy wydarzenia towarzyszące w Poznaniu i okolicach oraz kochamy pomagać ludziom – do końca świata i jeden dzień dłużej!

ORGANIZACJE STUDENCKIE 

Koła naukowe

Koło Naukowe Prawa Administracyjnego
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni

Koło specjalizuje się w organizacji konferencji naukowych i pisaniu artykułów naukowych, które publikowane są w czasopismach naukowych i monografiach, a jego głównym atutem jest współpraca pomiędzy studentami na każdym etapie drogi naukowej. W roku akademickim 2021/2022 do sukcesów Koła należą m.in. organizacja I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej, przygotowanie licznych artykułów naukowych z zakresu prawa, administracji i bezpieczeństwa i wygłoszenie kilkunastu prelekcji podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konferencji naukowych. Wszystkie projekty KNPA wychodzą z inicjatywy studentów i są tworzone przez nich, a która przyświeca działalności Koła jest motto „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Międzywydziałowe Koło Naukowe SimLE
Politechnika Gdańska

SimLE od 2013 roku pomaga studentom rozwinąć skrzydła przy realizacji zaawansowanych, interdyscyplinarnych projektów wysokiej jakości. Wraz z SimLE sięgamy gwiazd, startując w międzynarodowych konkursach rakietowych w USA czy Portugalii. Nie straszne jest nam również koło podbiegunowe z którego wystartował nasz eksperyment na pokładzie balonu stratosferycznego.

SKN Biologii Komórki Nowotworowej
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Badania nad zastosowaniem pola elektromagnetycznego modulacji immunofenotypu komórek nowotworowych pozwoliły na opisanie mechanizmów w których można uwrażliwić je na chemioterapię oraz nadekspresjonować antygeny specifyczne dla nowotworu. Badania laboratoryjne SKN Biologii Komórki Nowotworowej zostały opublikowane w czasopismach za już ponad 200 pkt. Impact Factor oraz były prezentowane na wielu konferencjach międzynarodowych.

Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM to nie tylko koło naukowe, ale przede wszystkim grupa ludzi połączonych wspólną pasją. Działa nieprzerwanie od ponad pięćdziesięciu lat, stawiając sobie za cel poszerzanie wiedzy ginekologiczno-położniczej wśród kolejnych pokoleń studentów. Koło może poszczycić się nie tylko licznymi osiągnięciami naukowymi, ale również organizowaniem największej w Polsce studenckiej konferencji ginekologiczno-położniczej, która w zeszłym roku przyciągnęła około 300 osób z całego kraju.

Studenckie Koło Naukowe „FOKS”
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk

Studenckie Koło Naukowe FOKS działa przy wydziale Informatycznych Technik Zarządzania na w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WSISiZ) pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk. Podstawowym projektem realizowanym przez członków Koła Foks jest Model Systemu Teleopieki nad Osobami Starszymi, na który otrzymali dofinansowanie w konkursie „Studenckie koła tworzą innowacje” organizowanym przez MEN .

Media studenckie

Centrum Mediów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jako Centrum Mediów AGH współtworzymy wizerunek uczelni, wykorzystując zarówno tradycyjne jak i nowoczesne środki artystycznego przekazu. Fotografujemy, filmujemy, rysujemy, piszemy, nagrywamy, a jednym słowem – tworzymy. Inspirujemy do twórczej pracy dziennikarskiej wydawniczej i produkcyjnej.

Gazeta Studencka „Fenestra”
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gazeta Studencka „Fenestra” przez cały rok akademicki 2021/22 aktywnie działała na rzecz środowiska akademickiego oraz społecznego. Redakcja przygotowała i opublikowała łącznie ponad 300 materiałów dziennikarskich o charakterze politycznym, społecznym, kulturalnym, sportowym oraz akademickim. Dodatkowo medium podejmowało liczne inicjatywy prostudenckie, obejmowało swoim patronatem wydarzenia, a także wspierało uchodźców z Ukrainy.

Międzywydziałowe Koło Naukowe Neptun TV
Uniwersytet Gdański

Neptun TV to telewizja studencka, którą tworzą przyszli dziennikarze, prezenterzy i reporterzy, a także montażyści, realizatorzy obrazu oraz operatorzy kamer. Na kanałach Neptun TV na YouTube, Facebooku i stronie WWW ukazują się relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych z całej Polski (m.in. z Open’er Festival, Fest Festival, koncertów Sanah, Kwiatu Jabłoni i Juwenaliów oraz meczów piłkarskiej Ekstraklasy), a także program What’s Poppin’ Show, obejmujący swoim zakresem szerokie spektrum działalności dziennikarskiej.

Studencka Telewizja Internetowa TVPW
Politechnika Warszawska

Najważniejszym i największym projektem, który zrealizowaliśmy w poprzednim roku akademickim była transmisja Juwenaliów Politechniki Warszawskiej. Na codzień wykonujemy transmisje, relacje wideo oraz fotorelacje z wydarzeń, które odbywają się na naszej uczelni, a także rozwijamy się poprzez liczne szkolenia i spotkania kreatywne. Jesteśmy cały czas obecni w życiu Politechniki Warszawskiej.

Studencka Telewizja Seta TV
Uniwersytet Opolski

Seta TV to telewizja tworzona przez studentów dla studentów. Na codzień zajmuje się relacjonowaniem wydarzeń uniwersyteckich, miejskich i kulturalnych. Przeprowadza szkolenia z zakresu montażu, tworzenia grafik i podstaw PRu. Studencka Telewizja Seta TV działa w ramach Uniwersytetu Opolskiego. W roku akademickim 2021/22 nasza działalność skupiała się na przedstawianiu najświeższych wiadomości z życia uniwersytetu, jego studentów oraz tego, co dzieje się w regionie.

 WYBITNI STUDENCI

Student naukowiec

Bernadetta Nowak
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Jestem stypendtystką w Grancie Opus-21 wspieranym przez Narodowe Centrum Nauki, w ramach którego realizuje badania związane z niewydolnością serca. Wcześniej, w ramach grantu FAST z Wrocławia, zajmowaliśmy się tematem zmian skórnych. Działam w obszarze medycyny, bo chcę realizować ambitne cele z ludźmi i dla ludzi.

Julia Licbarska
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni

Studentka prawa. Prezes Studenckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego, członek Rady Studentów Przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej oraz wolontariuszka w Polskiej Fundacji Przemysłu Kosmicznego. W działaniach skupia się na tematach prawa kosmicznego i nowych technologii.Mimo,że jest studentką prawa angażuje się w tematy związane z inżynierią

Marceli Hązła
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Autor przeszło 20 publikacji oraz wystąpień na konferencjach naukowych w zakresie gospodarki światowej i zrównoważonego rozwoju. Członek zarządu Studenckiego Koła Naukowego „Trade Fair”, wolontariusz podczas wydarzeń naukowych i publicysta „Parkietu Gazety Giełdy”. Nagradzany przez rektora UEP, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Ministra Edukacji i Nauki, CFA Society Poland oraz Parlament Europejski.

Nicol Zielinska
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Nicol Zielinska to studentka V roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, która na co dzień zajmuje się badaniem zmienności morfologicznych w ludzkim organizmie. W tym roku akademickim opublikowała 27 prac naukowych o wartości 2230 punktów ministerialnych oraz 63.187
punktów Impact Factor. W ciągu tego roku występowała wielokrotnie na konferencjach międzynarodowych, pełniła funkcję recenzentki w czasopismach międzynarodowych, była na stażu naukowym w Hiszpanii, czy też udzielała się organizacyjnie jako przewodnicząca Koła Naukowego Anatomii Klinicznej, a jej działalność naukowa została nagrodzona wielokrotnie, zarówno w konkursach, jak i programach stypendialnych.

Tomasz Grzywa
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Tomasz Grzywa to student 6. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz autor licznych publikacji naukowych, kierownik grantów badawczych oraz wykonawca projektów naukowych. Przed ukończeniem 5. roku studiów obronił on z wyróżnieniem rozprawę doktorską na stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, zostając najmłodszym doktorem w Polsce. W swojej pracy bada mechanizmy, które regulują odpowiedź układu odpornościowego oraz szuka nowych metod terapii nowotworów.

Student artysta

Anna Zborowska
Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu

Anna Zborowska jest autorką opowiadań nagradzanych w konkursach literackich oraz prelegentką na różnych wydarzeniach kulturalnych. Do jej osiągnięć w roku akademickim 2021/22 wliczają się m.in.: tytuł laureatki XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Lipa” pod patronatem prezydenta Bielsko-Białej, tytuł laureatki Konkursu Literackiego ProzaTory Zachodniopomorskie 2021, II miejsce w Konkursie Literackim „O Złote Pióro” w Gubinie, współprowadzenie warsztatów w Poznaniu z pisarzem mgrem Ryszardem Ćwirlejem oraz w Zielonej Górze, zdobycie tytułu Społeczniczki Roku 2022.

Julia Panek
Uniwersytet Jagielloński

Julia Panek, równolegle do studiowania prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest tancerką klasyczną, neoklasyczną i współczesną oraz rozpoczynającym profesjonalną ścieżkę choreografem. Jako tancerka uzyskała m.in. tytuł Mistrza Polski i II Vicemistrza Europy, oraz kształciła się nie tylko w kraju, ale i za granicą, w studiach tanecznych w Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago, Hadze czy Monachium. W roku akademickim 2021/2022 skupiła się na rozwoju choreograficznym i jako jedna z czterech choreografów z całego świata została zaproszona do współpracy z zespołem tanecznym Ballet 5:8 w Chicago, razem z którym pracowała nad swoją autorską choreografią „The Question”, która została zaprezentowana na festiwalu w Chicago.

Kornelia Borowska-Beszta
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kornelia Borowska-Beszta jest studentką IV roku grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizuje się w serigafii (tzw. sitodruku). Sztuka jest dla niej bardzo ważnym elementem codzienności, a celem, jaki sobie obiera jest tworzenie sztuki, którą sama chciałaby oglądać. Jest laureatką wielu konkursów, brała udział w dziesięciu wystawach, w tym czterech międzynarodowych, aktywnie działa w kole artystycznym, a w roku akademickim 2021/2022 uzyskała wyróżnienie za rozsławienie imienia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na arenie międzynarodowej.

Maciej Piórek
Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

Maciej Piórek-student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Laureat wielu konkursów fotograficznych-między innymi międzynarodowego Discover Europe 2022. Przewodniczący Studenckiej Agencji Fotograficznej w Olsztynie, autor cyklu „Katalog ludzi przeróżnych, aktywny członek Radiowego Koła Naukowego „Eter” i Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego Wydziału Humanistycznego UWM. W swoich pracach zajmuje się fotografowaniem ludzi-szczególnie tych, których spotyka przypadkiem-jak sam twierdzi-„aby uchronić przed zapomnieniem tych, na których niewielu zwraca uwagę.

Michał Kurek
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Aktor Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie, występujący gościnnie m.in w Teatrze Nowym w Krakowie oraz Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Szerszej publiczności znany z ról Czarka w serialu Na Wspolnej oraz Antka w serialu Zakochani po uszy. Juror konkursów recytatorskich oraz miłośnik ruchu recytatorskiego i festiwali żywego słowa.

Student sportowiec

Dominika Dewicka
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Reprezentantka Polski w futsalu. Dwukrotnie uznana najlepszą bramkarką Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu. Wraz z KU AZS UAM Poznań Mistrzyni Polski oraz zdobywczyni Pucharu Polski w futsalu.

Jan-Krzysztof Duda
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Wybitny szachista, arcymistrz Jan-Krzysztof Duda jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w światowym rankingu FIDE. Zdobywca Pucharu Świata, Wicemistrz Świata, Mistrz Europy odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. Student Akademii Wychowania Fizycznego im.Bronisława Czecha w Krakowie.

Julia Walczak
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Julia Walczak to tegoroczna trzykrotna akademicka mistrzyni świata oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy z Monachium w kajakarstwie klasycznym w konkurencji kanadyjek. Od czterech lat związana jest z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie rozwija się naukowo i sportowo. Na co dzień kocha zajmować się swoim kotem i spacerować z partnerką po lesie.

Kamila Napłoszek
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Kamila Napłoszek jest reprezentantką Kadry Narodowej i rekordzistką Polski w łucznictwie. W tym roku startowała podczas Mistrzostw Europy w Monachium oraz trzech Rundach Pucharu Świata, gdzie w drużynie wywalczyły 5 miejsce. Trenuje już 15 lat i jej celem jest bycie w reprezentacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Maja Chyla
Uniwersytet Jagielloński

Studentka filologii włoskiej oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Multimedalistka Mistrzostw Polski Seniorów, aktualna Mistrzyni Polski w Kombinacji Alpejskiej. Akademicka Mistrzyni Polski w Slalomie oraz Akademicka Wicemistrzyni Polski w Slalomie Gigancie. Maja uprawia także inne sporty, takie jak windsurfing, tenis oraz jazda konna. W wolnych chwilach maluje i śpiewa.

Student zaangażowany społecznie

Daria Żuraw
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Daria Żuraw jest studentką VI roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także Alumnką VII edycji Liderów Ochrony Zdrowia i V edycji Akademii Liderek Biznesu Fundacji im. Lesława A. Pagi. W swojej dotychczasowej działalności społecznej zajmuje się przede wszystkim dbałością o jakość kształcenia i wprowadzaniem innowacji w edukacji medycznej. Poza studiami działa na wielu obszarach i realizuje się m.in. jako Dyrektor ds. Nauki Innovations Hub Foundation, Przewodnicząca Rady Studentów Lublina, Wiceprzewodnicząca Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów RP oraz Ekspertka ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Kamil Kaźmierczak
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Kamil Kaźmierczak. Jest wolontrariuszem w Fundacji Sztuka Wyboru. Wraz z członkami Fundacji organizuje pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. W chwili obecnej czynnie niosą pomoc na Ukrainie organizując transporty humanitarne.

Konrad Bajdak
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

Konrad Bajdak, czyli student Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej, który w roku akademickim 2021/2022 wykazał się determinacją i oddaniem w słusznej sprawie dla drugiego człowieka. Koordynator drugiego punktu przesiadkowego dla uchodźców w Jarosławiu przez który
przeprawiło się kilkanaście tysięcy osób z Ukrainy oraz Punktu Wydawania Odzieży dla najpotrzebujących instytucji z województwa podkarpackiego zlokalizowanego w Hali Sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej.

Patryk Groszyk
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Społecznik, edukator, przyjaciel. Osoba dbająca o każdego i wspierająca. Ceni sobie współpracę z drugim człowiekiem, co udowodnił już niejeden raz.

Wojciech Tomaszewicz
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Człowiek dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, a każde wyzwanie jest kolejnym stopniem do osiągnięcia celów. Angażuje się akademicko i rozwija kulturę studencką. Podczas własnego rozwoju nie zapomina o tych, którzy są w potrzebie, bezinteresownie niosąc pomoc.

Głosowanie

 Niedługo rozpoczynamy głosowanie!

Głosowanie publiczności nad projektami, wytypowanymi przez Kapitułę Konkursową rozpocznie się 28.10 o godzinie 20:00.

}

08:00-10:00

Stołówka – AMW REWITA

Śniadanie

}

20:00-22:00

Stołówka – AMW REWITA

Kolacja

}

22:00-1:00

Restauracja AMW REWITA

Integracja

Trenerzy

Trenerzy

OPŁATY

W ramach XXIV Krajowej Konferencji PSRP można uczestniczyć w części:
• podstawowej (20-22 kwietnia) w cenie 500zł
rozszerzonej (19-22 kwietnia) w cenie 680 zł

Dodatkowo istnieje możliwość zakupienia bluzy Parlamentu Studentów RP.
Szczegółowe informacje dotyczące bluz znajdują się tutaj.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 13 kwietnia 2018 roku do godziny 14:00.

Kontakt

Parlament Studentów RP
00-028 Warszawa, ul. Bracka 18/16

projuvenes@psrp.org.pl
www.psrp.org.pl