NOMINACJE

zachowano oryginalną treść opisów ze zgłoszeń

 – KATEGORIE OSOBOWE –

Student artysta

Oleksandra Shevchuk
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Młoda artystka multimedialna, która niedawno ukończyła studia licencjackie. W swojej twórczości łączy taniec, rysunek i nowe media. Jej projekt “HERE & NOW” eksploruje granice interwencji technologicznej w tradycyjnych formach sztuki, łącząc interaktywną książkę z ilustracjami wideo. Inspirując się naturą i ludzkimi emocjami, dąży do stworzenia immersyjnych doświadczeń, które angażują widzów w refleksję nad chwilą obecną.

Zuzanna Haberka
Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Zuzanna Haberka – człowiek-orkiestra, polska pianistka i kameralistka, organizatorka koncertów i wydarzeń artystycznych, w dodatku nauczycielka muzyki i gry na fortepianie, a oprócz tego niezawodna Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Nina Burdzy
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Studentka Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, pełniąca funkcję Sekretarza w Prezydium Samorządu Studenckiego. Kuratorka licznych wystaw, prowadząca warsztaty plastyczne oraz arteterapeutyczne, aktywnie zaangażowana w organizację wydarzeń artystycznych i kulturalnych. W działalności artystycznej eksploruje fotografię analogową, rysunek, malarstwo i grafikę warsztatową.

Jan Robert Skarboń
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Jan Robert Skarboń, student Automatyki i Robotyki na AGH, skupia się na sztuce performance, eksplorując ludzkie emocje. Swoje autorskie performance prezentował na międzynarodowych festiwalach. Aktywnie działa na rzecz uczelnianej społeczności, współtworząc kulturalne inicjatywy i prowadząc grupę teatralną na AGH.

Filip Rzodkiewicz
Akademia Sztuk Pięknych W Gdańsku
Filip Rzodkiewicz, student V roku malarstwa, kurator, osoba społeczna, wiceprzewodniczący ds. organizacji wystaw i wydarzeń kulturalnych Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Filip jest osobą, która działa aktywnie na rzecz rozwoju kultury studenckiej na terenie Trójmiasta. Od 2022 z współpracą z przestrzenią WL 4 Mleczny Piotr (w Gdańsku) prowadzi jako Kurator Galerię Ściany Północnej, jako przestrzeń do pokazania swoich prac przez studentów.

Paulina Jamrozik
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Paulina Jamrozik to pochodząca z Lublina skrzypaczka, altowiolistka, kompozytorka i animatorka kultury. W swojej codziennej działalności artystycznej udowadnia, że muzyka łączy i może tworzyć niezwykle silne więzi. Jednym słowem – kobieta orkiestra, która jest jednym ze studenckich znaków rozpoznawczych na kulturalnej mapie Polski.

Mateusz Waliduda
Uniwersytet Opolski
Mateusz Waliduda, Artysta wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. W swoim dorobku artystycznym posiada oprawę graficzną wydarzeń studenckich, monografii naukowej, murale w przestrzeniach uniwersyteckich.

Szymon Michalak
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
Mam na imię Szymon i czuję. że artystycznie się spełniam. Signal Lost oraz Teatr Absurd pozwalają mi pokazać swoje emocje i uczucia. Warto stawiać na to, by robić co się czuje, tym bardziej jeśli czujecie, by na mnie zagłosować.

Student sportowiec


Anna Węgrzyn

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Od 15 lat trenuję tenis stołowy, jestem zawodniczka kadry narodowej seniorek i w tym roku reprezentowałam Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Gram również w klubie UE AZS Wrocław oraz w hiszpańskim Hujase Jaén. Studiuję Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Katarzyna Węgrzyn
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zawodniczka tenisa stołowego, reprezentantka kraju, olimpijka z Paryża. Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz reprezentantka klubu AZS UE Wrocław.

 

Krystian Waszkiewicz
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Nazywam się Krystian Waszkiewicz i jestem studentem Technologii drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonuję się lekką atletyką, a specjalizuję się w rzucie oszczepem. Sport to nie tylko moja pasja, a styl życia.

 

Mirosław Ziętarski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Mirosław Ziętarski w swojej wioślarskiej karierze może pochwalić się takimi osiągnięciami jak mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy oraz kolekcją medali Mistrzostw Świata (2017, 2019, 2022, 2023). Wywalczył brązowy medal w wioślarskiej rywalizacji czwórek podwójnych mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Uzyskał tytuł Najlepszego Studenta Sportowca UMK w roku akademickim 2023/2024.

 

Mateusz Hulewicz
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
Utalentowany zawodnik motocyklowy, który zdobył tytuły mistrza Polski (2021) i Europy (2022) w klasie Supersport300 oraz liczne sukcesy w międzynarodowych zawodach. Swoją karierę rozpoczął jako dziecko, a dziś jest członkiem prestiżowych zespołów wyścigowych, z doświadczeniem zdobytym na torach w Polsce, Hiszpanii i Włoszech.

 

Marta Dzieciątkowska
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Poza światem medycznym należy do kadry narodowej w paratriathlonie i wystartowała na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu. Po wypadku samochodowym w 2016 roku, w wyniku którego doznała złamania kręgosłupa i niedowładu kończyn dolnych i pęcherza, poprzez kilka operacji oraz długą rehabilitację, wróciła do sportu, inspirując przy tym wiele osób.

 

Kamil Najdrowski
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Wyjątkowy sportowiec, w tenisie stołowym, parakolarstwie na handbike’u i duathlonie, który odnosi sukcesy zarówno w Polsce, jak i na terenie międzynarodowej. Jest trzykrotnym Akademickim Mistrzem Polski w tenisie stołowym osób z
niepełnosprawnościami na wózkach dodatkowo zajmuje również czołowe miejsca w maratonach i zawodach, wykazując swoją determinację i wytrzymałość. Poza sportem, aktywnie działa na rzecz samorządu studenckiego oraz osób z niepełnosprawnościami, jako lider i wzór do naśladowania.

 

Anna Kupczak
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Studentka V roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz zawodniczka triathlonu, trenująca pływanie, kolarstwo oraz bieganie, od kiedy kontuzja i operacja kolana w 2022 roku uniemożliwiły jej dalszą grę w piłkę ręczną na wysokim poziomie. W swoim drugim sezonie startowym, w 2024 roku, w 9 startach zakończonych wielokrotnym stawaniem na podium, zdobyła m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski w Triathlonie Age Group oraz 2. miejsce w Pucharze Akademickiego Związku Sportowego w klasyfikacji generalnej kobiet, a występy na zawodach zaowocowały powołaniem do kadry narodowej Age Group Polskiego Związku Triathlonu na Mistrzostwa Świata w Torremolinos w Hiszpanii. Na co dzień trenuje pod okiem trenera Tomasza Marcinka w drużynie TM Iron Team oraz w ramach działania sekcji sportowych KU AZS WUM.

 

Dominik Czaja
Uniwersytet Jagielloński
W tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu zajął trzecie miejsce w wioślarstwie konkurencji czwórki podwójnej. Jest także wicemistrzem świata i Europy.

 

Mirella Rozmiarek
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Mirella Rozmiarek to wyjątkowa studentka i sportowczyni, która swoją niepełnosprawność przekuła w siłę do pokonywania barier, zarówno na arenie sportowej, jak i w życiu codziennym. Regularnie osiąga czołowe miejsca w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS, jednocześnie aktywnie działając w Klubie Uczelnianym AZS UEP, gdzie wspiera rozwój sportu akademickiego. Mirella gra także w klubie AMP Warta Poznań i reprezentuje Polskę w AMP futbolu, udowadniając, że prawdziwy sukces to połączenie pasji, determinacji i zaangażowania.

Student zaangażowany społecznie

Sebastian Korus
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Sebastian Korus, zaangażowany zarówno w lokalną jak i ogólnopolską działalność społeczną. Lider Fundacji DKMS, Współorganizator Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariusz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, inicjator licznych zbiórek dla potrzebujących oraz charytatywnych wydarzeń sportowych. Dzięki swojej działalność naukowej i popularyzatorskiej, edukując dzieci, młodzież i seniorów, otrzymał tytuł Naukowego Filantropa Roku przez MNiSW&KRD.

 

Michał Bystram
Gdański Uniwersytet Medyczny
Michał Bystram to były wiceprzewodniczący Uczelnianego Samorządu Studenckiego GUMed, który aktywnie działa w duchu współdecydowania na rzecz rozwoju społeczności akademickiej oraz systemu ochrony zdrowia. Uczestnik programów Akademii Liderów Ochrony Zdrowia Fundacji im. Lesława A. Pagi, EIT Health SCI FI — From Scientists to Innovators, laureat Innovations Hub Summit 2024. Zaangażowany w wolontariat medyczny na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych w Holandii, współorganizator wydarzeń naukowych — Gdańskie Dni Zdrowia oraz inicjatyw promujących zdrowie i warsztatów o charakterze zarządczo-ekonomicznym.

 

Michalina Majewska
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Michalina wyróżnia się wyjątkowym zaangażowaniem społecznym, organizując liczne akcje charytatywne i regularnie uczestnicząc w różnorodnych wolontariatach. Zawsze gotowa do pomocy, odpowiada na każdą prośbę studentów, oferując wsparcie i życzliwość. Jej działalność na rzecz innych sprawia, że jest nieocenionym członkiem społeczności akademickiej, pełnym pasji i empatii.

 

Jakub Belski
Akademia Sztuki Wojennej
Kuba to niezwykle zaangażowany student Akademii Sztuki Wojennej, który od lat aktywnie działa na rzecz społeczności studenckiej jak i również harcerskiej. Pełniąc kluczowe funkcje, m.in. jako Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego oraz Szef Sztabu WOŚP w Nowym Sączu, konsekwentnie dąży do wprowadzania długofalowych zmian. Kuba jest osobą, która zawsze jest gotowa pomóc ale także stanąć do walki z pasją i determinacją o dobro wielu społeczności.

 

Paweł Dymowski
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
Inżynier Informatyki i student II stopnia Zarządzania i Inżynierii Produkcji, który przez 5 lat pełnił kluczowe funkcje w Samorządzie Studenckim, w tym Przewodniczącego przez 3 lata. Jego motto „Od studentów dla studentów” napędzało jego aktywną i bezinteresowną działalność, dzięki czemu zyskał szacunek i zaufanie zarówno studentów, jak i władz uczelni oraz lokalnych władz czy przedsiębiorców. Obecnie pełni rolę doradcy samorządu, dzieląc się wiedzą z młodszymi kolegami i pomagając im w każdej sytuacji oraz został powołany do Rady Doradczej ds. Przedsiębiorczości przez Starostę Nyskiego.

 

Kira Sukhoboichenko
Uniwersytet SWPS w Warszawie
Jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna począwszy od osiągnieć kończąc na imieniu Liderka, która dzięki swojej fundacji zmienia życie innych ludzi na lepsze. „Żeby zmieniać świat trzeba zacząć od siebie” – w przypadku Kiry to stwierdzenie jest już dawno nieaktualne, bo Kira już nasz świat zmienia.

 

Paulina Kalman
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Paulina Kalman, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i prezes Studenckiego Onko-Forum, wierzy, że potencjał drzemie w każdym z nas i dąży do jego wydobycia, pokazując, że onkologia to przyszłość medycyny. Otrzymała Studenckiego Nobla za działalność społeczną i współpracuje z European Society for Medical Oncology, stawiając na zespół i wspólne osiąganie celów. Jest inicjatorką pierwszego w Polsce cyklu wydarzeń „Studencki Onko-Rok”, promującego profilaktykę chorób nowotworowych, a w jego ramach zorganizowała pierwsze w Polsce warsztaty chirurgii robotycznej dla studentów oraz prestiżową ogólnopolską konferencję „Studenckie Onko-Forum 2024”, dając młodym naukowcom możliwość prezentacji wyników swoich badań, tworząc platformę do networkingu oraz przełamywania barier międzypokoleniowych w dialogu naukowym.

 

Agnieszka Wrzesińska
Akademia Sztuki Wojennej
Agnieszka Wrzesińska pełni funkcję starosty grupy oraz wiceprzewodniczącej samorządu uczelnianego, aktywnie angażując się w organizację życia akademickiego. Dzięki swoim doskonałym umiejętnościom organizacyjnym, otwartości i serdeczności, wspiera studentów w codziennych wyzwaniach i buduje przyjazną atmosferę na uczelni. Jej zaangażowanie i gotowość do pomocy sprawiają, że jest nie tylko liderem, ale i wzorem społecznej odpowiedzialności.

Oliwia Jastrząb
Collegium Civitas
Oliwia Jastrząb to zaangażowana działaczka społeczna i polityczna, która pełniła funkcję przewodniczącej WSE w roku akademickim 2023/2024. Aktywnie uczestniczyła w organizacji licznych inicjatyw, takich jak Szlachetna Paczka, wydarzenia dla dzieci z domów dziecka, kiermasze charytatywne oraz Strajk Kobiet w Krakowie. Działa w zarządzie Klubu Wisła Szczucin, FUN oraz Stowarzyszenia „Zróbmy to razem”, a także w Stowarzyszeniu „Młodzi Kreatywni”. Jako członkini SKN Norden organizowała wydarzenia związane z kulturą nordycką, a także pełniła rolę asystentki społecznej posła, łącząc swoje pasje związane z polityką i działalnością na rzecz społeczeństwa.

Piotr Lewandowski
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Jestem osobą, która swoją charyzmę wykorzystuje do włączania społeczności, organizując wydarzenia na uczelniach, jak i kilkutysięczne imprezy, takie jak bydgoskie juwenalia. Jako przewodniczący samorządów bydgoskich, zrealizowałem swoje marzenie o zjednoczeniu uczelni w mieście, a także współtworzyłem międzynarodowy Festiwal Tańca FaleLokiKoki. Moje działanie w życiu Bydgoszczy to pasja do organizowania eventów co wywołuje u mnie, wielką radość w sercu.

Eliza Hajdenrajch
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Historycznie pierwsza kobieta za sterami studenckiego Radia Meteor. Jak sama o sobie żartobliwie mówi: szczęśliwa matka wielkiej pomarańczowej rodziny. Eliza Hajdenrajch to młoda dziennikarka pasjonująca się psychologią, kulturą i drugim człowiekiem.

Student naukowiec

Mirela Król
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Mam na imię Mirela Król, studiuję biologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nurkuję, popularyzuję naukę, prowadzę Sekcję badań Podwodnych, a każdą wolną chwilę poświęcam badaniu głowonogów – szczególnie ośmiornic i kałamarnic. Obecnie zajmuję się genomiką porównawczą, wierząc, że to klucz do odkrycia tajemnic ich niezwykłego behawioru i zdolności adaptacyjnych.

Magdalena Michałowska
Uniwersytet Warszawski
Magdalena Michałowska jest studentką V roku psychologii, posiadającą publikacje z zakresu psychologii klinicznej, w tym na temat mizofonii i traumy transgeneracyjnej. Łączy pracę naukową z aktywną działalnością społeczną jako przewodnicząca samorządu studenckiego Wydziału Psychologii oraz Pełnomocniczka ds. równości na Uniwersytecie Warszawskim. Regularnie występuje na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, prezentując wyniki swoich badań.

Natalia Ubik
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
Natalia Ubik dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia naukowe, jest także finalistką XV edycji Konkursu Studencki Nobel. Od 2020 roku uczestniczyła czynnie w 4 konferencjach międzynarodowych i 23 konferencjach krajowych. Jest autorką oraz współautorką tekstów naukowych, które skupiają się wokół edukacji uczniów w młodszym wieku szkolnym oraz relacji w rodzinie.

Sebastian Grzesiak
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Sebastian Grzesiak jest absolwentem logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a obecnie kontynuuje studia magisterskie, specjalizując się w elektromobilności i logistyce, za co otrzymał liczne nagrody, w tym stypendium Ministra. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach naukowych i programach Erasmus, prezentując swoje badania i współpracując z uczelniami zagranicznymi. Dzięki połączeniu teorii z praktyką, aktywnie wpływa na rozwój elektromobilności, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Natalia Godlewska
Uniwersytet Warszawski
Natalia Godlewska jest studentka astronomii na Uniwersytecie Warszawskim. Angażuje się w tematykę badań kosmicznych, była dowódczynią jedynej na świecie tymczasowej, mobilnej analogowej bazy kosmicznej RAF-Analog Space Mission. Jest także National Point of Contact dla Polski w organizacji Space Generation Advisory Council, działającej przy ONZ.

Aleksander Butkiewicz
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Student VI roku weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz III roku zootechniki na Politechnice Bydgoskiej, dwukrotny stypendysta Ministra ds. Szkolnictwa Wyższego i trzykrotny laureat Stypendium Rektora. Laureat Studenckiej Nagrody Głównej Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych za 2023 rok oraz finalista konkursu Studencki Nobel 2024. Autor i współautor ponad 20 publikacji naukowych z zakresu anatomii zwierząt i medycyny zwierząt gospodarskich.

Natalia Gurgacz
Uniwersytet Szczeciński
Studentka dwóch kierunków biologicznych studiów magisterskich. Wykonawca i koordynator działań w projekcie „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” oraz wykonawca w projekcie Lider XIV, gdzie badała występowanie bakterii oportunistycznie patogennych i uczestniczyła w konstruowaniu systemu wytwarzania bakteryjnych metabolitów wtórnych. Współautorka 6 artykułów naukowych oraz osiągnięcia wdrożeniowego na kąpielisku miejskim w Szczecinie.

Martyna Myszograj
Uniwersytet Zielonogórski
Martyna Myszograj jest obecnie studentką Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz doktorantką w dyscyplinie Inżynieria Mechaniczna w Szkole Doktorskiej Politechniki Poznańskiej. Jej praca naukowa wyróżnia się szeroko pojętą interdyscyplinarnością z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i ścisłych. Za zaangażowanie w rozwój nauki poprzez publikację artykułów naukowych i wystąpienia konferencyjne otrzymała m.in. tytuł Finalistki Studenckiego Nobla 2024 oraz dwukrotne wyróżnienie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Klaudia Augustyn
Wydział Lekarski Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Klaudia Augustyn jest studentką VI roku kierunku lekarskiego, współautorką publikacji i wykonawczynią projektów badawczych, wolontariuszką Fundacji Polonium oraz laureatką programu BioLAB, w ramach którego realizowała 2-letni staż badawczy na Uniwersytecie Wirginijskim w Stanach Zjednoczonych. Wyniki swoich dotychczasowych projektów, dotyczących zaburzeń poznawczych w chorobach neurologicznych prezentowała na wielu międzynarodowych konferencjach naukowych.Jej celem naukowym jest poprawa rokowania i jakości życia pacjentów z chorobami neurologicznymi.

Magdalena Kloc
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Magdalena Kloc to studentka III roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pragnie zmieniać świat jako onkolog i naukowiec, prowadząc badania nad terapiami przeciwnowotworowymi z wykorzystaniem naturalnych związków z grzybów rosnących we Wrocławiu. Kieruje wieloma projektami dotyczącymi opracowywania terapii przeciwnowotworowych, a także odbyła staż badawczy we Francji, gdzie pracowała nad projektowaniem leków przeciwko chorobom serca. Jej badania wykazały silne działanie przeciwnowotworowe związków produkowanych przez Polskie grzyby, a wyniki prezentowała na licznych konferencjach naukowych.

Wiktoria Frątczak
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wiktoria Frątczak specjalizuje się w nanotechnologii roślin, badając nanonawozy oraz nanorurki węglowe jako konwertery światła słonecznego dla zrównoważonego rolnictwa. Dodatkowo opracowuje nanocząstki złota metodą zielonej syntezy, co wpisuje się w nurt ekologicznej chemii i innowacyjnych technologii. Jej badania łączą zaawansowaną biotechnologię z praktycznymi rozwiązaniami dla przyszłości rolnictwa.

Adrian Bednarek
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Doktorant w I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM oraz student 4 roku WUM, prowadzący badania nad rolą sił ścinających w przepływie wieńcowym oraz blaszkami wysokiego ryzyka. Autor 12 publikacji naukowych, dwukrotny uczestnik programu dla najlepiej publikujących studentów w dziedzinie nauk medycznych oraz założyciel i Prezes Studenckiego Stowarzyszenia Kardiologicznego. Laureat grantu na wykorzystanie AI w diagnostyce dysfunkcji mikrokrążenia oraz stypendysta w grancie Narodowego Centrum Nauki.

Patryk Janusz Król
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Patryk Janusz Król jest studentem I roku studiów magisterskich na kierunku Finanse, Audyt i Inwestycje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Specjalizuje się w zagadnieniach cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii bankowych, a także inwestycjach alternatywnych. Jest autorem i współautorem kilku prac naukowych oraz aktywnym członkiem organizacji studenckich.

Kamila Burda
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Kamila Burda jest niezwykle kompetentną studentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Lubi wyzwania w swojej dziedzinie – stomatologii, nigdy nie odmawia pomocy w rozwiązaniu problemów. Tworzy wiele interesujących prac naukowych, które często plasują się na podium na międzynarodowych konferencjach.

Hubert Borzuta
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Hubert jest studentem V roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, uzdolnionym naukowcem, popularyzatorem nauki oraz orędownikiem badań z dziedziny medycyny translacyjnej, które tworzą i przenoszą nowe rozwiązania z laboratorium do łóżka pacjenta. W ramach prowadzonych badań jest kierownikiem projektów mających na celu opracowanie terapii ochronnej przed wieloukładowymi działaniami niepożądanymi chemioterapii, a także wykorzystanie mikroRNA w ocenie rokowania pacjentów po przebytym zawale serca i zapobieganiu rozwojowi powikłań odległych tj. niewydolność serca. Ponadto Hubert jest wielokrotnie nagradzanym autorem doniesień naukowych na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, współautorem publikacji w renomowanych czasopismach medycznych oraz zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Fizjologicznej „Wielka Synapsa 2022”.

Zuzanna Cywińska
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Zuzanna Cywińska jest aktywnie działającą naukowo studentką V roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na UKW, gdzie dwukrotnie otrzymała nagrodę JM Rektora dla najlepszego studenta za osiągnięcia naukowe. Zuzanna prowadzi warsztaty dla dzieci wraz z członkami Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Dydaktyków IDEO, którego jest przewodniczącą, które mają na celu promowanie zmiany edukacyjnej. Zuzanna bierze czynny udział w licznych konferencjach naukowych, gdzie głosi tematy w konstruktywistycznym ujęciu edukacji.

Mateusz Kowalski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Mateusz Kowalski w roku akademickim 2023/2024 opublikował dwa artykuły naukowe w wysoko punktowanych czasopismach, a jego całkowite wskaźniki badacza wynoszą aktualnie: IF: 15,989; MNiSW: 580; h-index: 3. Aktywnie uczestniczył w życiu studenckim, m.in. jako starosta roku, prezes Studenckiego Koła Naukowego „Kreatorzy Przestrzeni”, a także organizator i prowadzący imprezy w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Był wykonawcą w dwóch grantach oraz pomysłodawcą projektu „Kampus UMK bez barier” (zwiększenie dostępności przestrzeni miasteczka akademickiego UMK dla osób z niepełnosprawnościami).

Dawid Kobylański
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Autor pierwszej w kraju autorskiej monografii naukowej podejmującej temat telewizyjnych pasków informacyjnych. W jego dorobku naukowym znajduje się 9 autorskich artykułów, 81 monografii zbiorowych pod jego redakcją oraz wystąpienia podczas 36 ogólnopolskich oraz zagranicznych konferencji naukowych. Wykonawca w dwóch grantach finansowych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Wyszehradzkiego.

Konrad Stefaniak
Politechnika Łódzka
Konrad to pełen pasji i zaangażowania student studiów II stopnia na kierunku chemia na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej realizujący obecnie semestr wyjazdowy w ramach programu Erasmus+ na Universidade Nova de Lisboa w Portugalii. Od 2023 roku jest głównym wykonawcą indywidualnego projektu badawczego w ramach programu E2TOP na PŁ mającego na celu opracowanie przyjaznych dla środowiska naturalnego materiałów mających zastosowanie m.in. w medycynie lub przemyśle opakowaniowym. Konrad jest pierwszym autorem dwóch publikacji naukowych wydanych w czasopismach obecnych na liście czasopism naukowych punktowanych MNiSW, czynnym uczestnikiem dwóch konferencji naukowych o zasięgu ogólnopolskim, członkiem Studenckiego Koła Naukowego Polimer oraz laureatem wielu nagród i stypendiów naukowych.

Daniel Jankowski
Uniwersytet Jagielloński
Daniel Jankowski to pasjonat nauk przyrodniczych, który swoje zainteresowania rozwijał poprzez studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz jako aktywny członek realizującym swoje pasje w Studenckim Kole Naukowym „Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych”. Jego badania koncentrują się na wykorzystaniu zaawansowanych technik biofizycznych i podejściu systemowym do zrozumienia procesów molekularnych. Zdobył Stypendia Rektora, Fulbright oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za swoje osiągnięcia naukowe, a także był finalistą Studenckiego Nobla 2023.

 – KATEGORIE SAMORZĄDOWE –

Samorządowy projekt roku

Forum Innowacji Edukacji Medycznej „FIEM więcej”
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Konferencja Forum Innowacji Edukacji Medycznej „FIEM więcej”, zorganizowana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło ponad 300 uczestników, w tym studentów, ekspertów z dziedziny edukacji medycznej oraz przedstawicieli kluczowych instytucji związanych z systemem ochrony zdrowia. Wydarzenie nie tylko stworzyło przestrzeń do otwartej debaty na temat obecnych i przyszłych wyzwań w edukacji medycznej, ale także wyznaczyło nowe standardy w zakresie organizacji tego typu wydarzeń w Polsce.

 

Wyjazdowy Parlament Szkoleniowy
Politechnika Gdańska
Wyjazdowy Parlament Szkoleniowy, organizowany przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, to coroczny wyjazd dla aktywnych studentów, obejmujący szkolenia z różnych dziedzin, case study oraz panel dyskusyjny. Wydarzenie sprzyja integracji oraz wymianie doświadczeń między studentami z różnych wydziałów i uczelni.

 

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Politechnice Poznańskiej
Politechnika Poznańska
Samorząd uczelniany po raz 21 zorganizował sztab WOŚP, koordynując 850 wolontariuszy, a w ramach Finału odbyły się wydarzenia takie jak bieg „Policz się z cukrzycą”, morsowanie, turniej piłki nożnej, warsztaty artystyczne, miasteczko mundurowe oraz centrum badań profilaktycznych. Finał, zorganizowany we współpracy z Galerią Posnanią, pozwolił zebrać ponad 771 tys. zł dzięki zaangażowaniu ok. 150 osób w organizację.

 

BioCentrum Kulturalne UPP 4 Disney Night
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
BioCentrum Kulturalne UPP to wydarzenie, które zatrzymuje czas na Uczelni, sale wykładowe zamienia w kino, a hol wypełniony jest grami planszowymi. Towarzyszące rozmowy integrują całą Społeczność Akademicką UPP.

 

„Herbatka z samorządem”
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
W 2023 roku Julek i Kuba, samorządowcy współpracujący z radiem „Radiosupeł”, stworzyli audycję „Herbatka z samorządem”, której celem było informowanie studentów o ważnych kwestiach wyborczych i bieżących wydarzeniach politycznych. Program szybko zdobył popularność dzięki rzeczowym komentarzom i przystępnym wyjaśnieniom, a szczególną uwagę przyciągnął wywiad z profesorem Marcinem Moniuszko, kandydatem na Rektora UMB.

 

Rajd Elektronika 2024
Politechnika Gdańska
Rajd Elektronika, organizowany przez Wydziałową Radę Studentów ETI Politechniki Gdańskiej, od 56 lat gromadzi setki uczestników, oferując liczne atrakcje i wspólną integrację. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordowe 850 osób, zapewniając niezapomniane przeżycia i wzmacniając akademickie tradycje.

 

18. edycja Plebiscytu Belfer UWM
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Plebiscyt na Belfra UWM jest wydarzeniem z 18-letnią tradycją, który łączy i aktywizuje całą społecznością Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To nie tylko konkurs wyłaniający najlepszego nauczyciela akademickiego, to też moment na integrację studentów i prowadzących na wydziałach oraz uroczysta Gala Belfra UWM.

 

Obóz szkoleniowy POLIgon 2024
Forum Uczelni Technicznych
POLIgon 2024 to intensywny, tygodniowy obóz szkoleniowy skierowany do najbardziej aktywnych samorządowców z uczelni zrzeszonych w Forum Uczelni Technicznych. Celem projektu było podniesienie kompetencji uczestników w różnych obszarach pracy samorządowej, a także wspólna integracja środowiska uczelni technicznych.

 

Studencka Liga Piątek Piłkarskich
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Studencka Liga Piątek Piłkarskich UMK jest jedną z najstarszych i największych tego typu lig w Polsce. Ostatnie edycje SLPP charakteryzują się ogromną popularnością – świadczy o tym liczba kibiców, atmosfera, prowadzone przez drużyny profile piłkarskie w social mediach, a także oczywiście – liczba samych zawodników, którzy chcą się zmierzyć o tytuł mistrza.

 

III Konwent Grupy WSB Merito
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu filia w Chorzowie
Rada Samorządu Studenckiego UWSB Merito w Chorzowie zorganizowała III Konwent Grupy WSB Merito, którego tematem były podstawy finansowe. W programie znalazło się szkolenie hybrydowe, uroczysta kolacja z władzami uczelni oraz integracja.

 

Marinalia
Politechnika Morska w Szczecinie
Marinalia odbyły się 16 maja na Politechnice Morskiej i były powrotem do tradycji Dnia Studenta, oferując wiele atrakcji, takich jak grill, alpaki, Byk Rodeo oraz różnorodne konkursy. Imprezę otwierała Trzecia edycja Festiwalu Kół Naukowych, umożliwiając studentom prezentację swoich projektów oraz rekrutację nowych członków.

 

Medykalia 2024
Gdański Uniwersytet Medyczny
Projekt Medykalia 2024 to czterodniowe wydarzenie integrujące studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego poprzez różnorodne aktywności, takie jak joga, speed friending, karaoke i międzykulturowy Diversity Day. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Studenckiego i współpracy z innymi organizacjami, wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników i wzbogaciło życie studenckie przed Juwenaliami Gdańskimi.

 

MotoPoli
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
I Motoryzacyjny Zlot – MotoPoli to wydarzenie organizowane na Politechnice Bydgoskiej, które łączy pasjonatów motoryzacji i mechaniki. Celem MotoPoli jest promowanie kultury motoryzacyjnej, integracja uczestników oraz zwiększenie świadomości o bezpieczeństwie na drogach.

 

Wymiary Kultury AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Wymiary Kultury AGH to projekt, który angażuje społeczność akademicką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w odkrywanie i promowanie różnych form kultury. Uczestnicy mogą rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności, biorąc udział w warsztatach takich jak tworzenie komiksów, improwizacja, sztuka tatuażu czy kreatywne graffiti.

 

Mokotowski Bieg SGH
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bieg SGH to coroczne wydarzenie sportowe organizowane przez studentów SGH, mające na celu wsparcie charytatywne i promowanie aktywnego stylu życia. W XI edycji udało się zebrać imponującą kwotę 70tys. złotych, która wsparła fundację Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

 

Gala Jubileuszu 50-lecia USS KUL
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL to Wydarzenie niezwykle symboliczne, zrzeszające byłych działaczy oraz podkreślające wartość samorządności studenckiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na przestrzeni ostatnich 50 lat. Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL była połączona ze zjazdami Kolegium Forum Uniwersytetów Polskich oraz Zjazdu Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Grill u Kazika – 20 edycja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Grill u Kazika to wydarzenie organizowane od 20 lat przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym dniu studenci bawią się na kampusie wspólnie korzystając z atrakcji, grillowania oraz dobrej muzyki.

 

Kryształowe Lancety Samorządu Studentów WUM
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Projekt Kryształowe Lancety to inicjatywa Samorządu Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nagradzająca nauczycieli akademickich Uczelni, którzy w mijającym roku akademickim osiągneli najwyższe średnie ocen (w skali ocen 1-5) w ogólnouczelnianych, studenckich Ankietach Oceny Zajęć i Nauczycieli Akademickich. Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników dydaktycznych, którzy wykazują szczególne zaangażowanie w formę, treść i sposób przekazywania często skomplikowanej i specjalistycznej wiedzy, a także podejmują i tworzą ponadpodstawowe inicjatywy w pracy akademickiej.

 

GradUEtion
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
GradUEtion to wyjątkowe wydarzenie, które umożliwiło studentom Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu uczczenie zakończenia edukacji w towarzystwie Władz Uczelni, rodzin i przyjaciół, a także wyróżnienie najlepszych studentów. Symboliczne momenty, takie jak przywdziewanie tog i rzucanie biretami, stworzyły niezapomniane wspomnienia, wzmacniając więzi między społecznością akademicką a absolwentami.

 

COOLTURALIA
Uniwersytet Opolski
Interdyscyplinarność, wielopłaszczyznowość i integracja studentów. Cykl szkoleń i warsztatów, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie – wiedzę, doświadczenie, nowe znajomości i piękne wspomnienia.

 

Personal Branding Week
Uniwersytet Szczeciński
Personal Branding Week to projekt, który koncentruje się na budowaniu autentycznej marki osobistej oraz rozwijaniu kompetencji potrzebnych na rynku pracy. Dzięki serii bezpłatnych warsztatów i paneli dyskusyjnych, uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności, które mogą wykorzystać w swojej przyszłej karierze.

Najlepsze Juwenalia

Juwenalia Bydgoskie 2024
Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich
Nie ważne, skąd pochodzimy ani na jakiej uczelni studiujemy – ważne, że jesteśmy jednością, tworząc wspólną akademicką społeczność Bydgoszczy. To właśnie wyrażało nasze hasło przewodnie: „Razem możemy więcej”.”

 

Lublinalia 2024 – Lubelskie Dni Kultury Studenckiej
Uniwersytet Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Lublinalia 2024 wyróżniały się pod względem skali, organizacji, zróżnicowanego programu muzycznego i zaangażowania lokalnej społeczności. Dzięki kompleksowej promocji, wsparciu partnerów oraz dbałości o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie stało się jednym z najbardziej udanych juwenaliów w Polsce.

 

Juwenalia Gdańskie
Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Wychowania i Sportu w Gdańsku
Juwenalia Gdańskie 2024 to dwudniowe wydarzenie, zorganizowane przez sześć gdańskich uczelni, podczas którego wystąpiło 15 artystów, w tym dwa studenckie zespoły wyłonione w Przeglądzie Kapel Studenckich FunFar, a tysiące uczestników mogło skorzystać z różnych atrakcji. Dzięki temu Juwenalia Gdańskie, łącząc różne środowiska akademickie, stały się jednym z najważniejszych wydarzeń studenckich w Trójmieście.

 

Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024
Politechnika Lubelska
Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024 zgromadziły tysiące młodych ludzi, którzy wspólnie chcieli spędzić czas w towarzystwie świetnej zabawy i muzyki. To wydarzenie od wielu lat wpisuje się w tradycję Lubelszczyzny, a uczestnicy z niecierpliwością wyczekują kolejnych edycji.

 

Rzeszowskie Juwenalia
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Rzeszowskie Juwenalia to coroczne święto studentów organizowane na Politechnice Rzeszowskiej, trwające kilka dni i obejmujące koncerty, imprezy oraz liczne atrakcje kulturalne i sportowe. Jest to jedno z największych wydarzeń studenckich w kraju, przyciągające dziesiątki tysięcy uczestników z całego kraju i nie tylko.

 

Juwenalia UEK 2024
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Juwenalia UEK – projekt organizowany przez studentów dla studentów. Seria 9 wydarzeń integrujących społeczność akademicką oraz mieszkańców Krakowa.

 

Juwenalia Śląskie 2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Śląski Uniwersytet Medyczny
Politechnika Śląska
Uniwersytet SWPS, filia w Katowicach
Akademia Górnośląska w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Uniwersytet WSB Merito, filia w Chorzowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Juwenalia Śląskie to impreza, które pokazuje, że tylko wspólnie jako studenci i studentki możemy tworzyć najlepsze wydarzenia.

 

Bajkowe Piernikalia 2024
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Piernikalia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika to najważniejsze wydarzenie dla wszystkich osób studiujących. To kilka dni niesamowitych wrażeń: kino plenerowe, konkurencje sportowe, warsztaty i prelekcje oraz koncerty gwiazd.

 

Juwenalia Poznań
Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich
Juwenalia Poznańskie 2024 przyciągnęły tysiące studentów, oferując koncerty, pochód tematyczny oraz inspirujące debaty. Wydarzenie, z udziałem artystów takich jak PRO8L3M, Kacperczyk i Kult, stało się symbolem młodzieżowej energii i integracji.

 

Dni Kultury Studenckiej KULturalia 2024
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w Lublinie KULturalia są cykliczną imprezą, która trwa nieprzerwanie od 1974 roku. Podczas Jubileuszowej edycji KULturaliów zapewniliśmy odbiorcom 3 dni koncertów, m.in.: Anny Wyszkoni, Zespołu BIOS, Myslovitz, Zakopower, Krzysztofa Cugowskiego oraz naszych studentów stawiających swoje pierwsze kroki na scenie.

 

Ursynalia SGGW 2024
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Ursynalia 2024, wydarzenie organizowane przez Samorząd Studentów SGGW. Określane jako najlepsze juwenalia w 2024 roku.

Juwenalia Szczecin
Uniwersytet Szczeciński
Juwenalia Szczecin, czyli największy festiwal kultury studenckiej na Pomorzu Zachodnim, który odbywa się co roku na Szczecińskiej Łasztowni. Podczas, którego przez trzy dni cała społeczność szczecina bawi się na koncertach znanych artystów oraz uczestniczy w licznych atrakcjach i wydarzeniach towarzyszących przygotowanych w ramach tego największego studenckiego święta.

 – INICJATYWY STUDENCKIE –

Zdrowi na uczelni!

Muendial
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Muendial to charytatywny turniej piłki nożnej, w którym 16 drużyn złożonych ze studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach rywalizowało, jednocześnie zbierając fundusze na wsparcie potrzebujących. Mecze transmitowano online, umożliwiając widzom dokonywanie datków na szlachetny cel.

VI Dni Świadomości Żywieniowej
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
VI Dni Świadomości Żywieniowej to międzynarodowe wydarzenie online, koncentrujące się na wykładach dotyczących żywienia i dietetyki. Celem wydarzenia jest ukazanie interdyscyplinarności tematyki żywności oraz integracja środowisk akademickich i społecznych poprzez wymianę wiedzy i otwarte dyskusje.

Mindfulness dla Medyka
Warszawski Uniwersytet Medyczny
„Mindfulness dla Medyka” to studencka inicjatywa, której celem jest promowanie zdrowia psychicznego oraz fizycznego w środowisku akademickim. Cykl zajęć obejmuje szeroki wachlarz aktywności – od zajęć fizycznych, takich jak joga, stretching, takichi, taniec, aż po warsztaty malowania czy szydełkowania.

Mokotowski Bieg SGH
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bieg SGH to coroczne wydarzenie sportowe organizowane przez studentów SGH, mające na celu wsparcie charytatywne i promowanie aktywnego stylu życia. W XI edycji udało się zebrać imponującą kwotę 70tys. złotych, która wsparła fundację Ewy Błaszczyk „A kogo?”. W samym wydarzeniu wzięło udział około 2000 osób, a biegacze mogli zmierzyć się na atestowanych trasach 5km oraz 10km, natomiast dla najmłodszych organizatorzy przygotowali trasę o długości 600m.

Self-care Season
Politechnika Gdańska
Akcja wsparcia mająca na celu zwrócenie uwagi na zdrowie i promowanie skutecznych sposobów dbania o nie. Uczy, jak dbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Wytańcz sesję z WTCHem
Politechnika Poznańska
Sesja, stres, nauka, egzaminy, zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne, sport. Te wszystkie słowa łączy jedno człowiek, który potrzebuje balansu, gwarantowanego podczas wydarzenia ,,Wytańcz sesję z WTCHem”.

AWF Wrocław Futsal League
Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
AWF Wrocław Futsal League to wydarzenie zrzeszające ponad 250 aktywnych uczestników rozgrywek futsalu, czyli halowej piłki nożnej na Uczelni. Stanowi doskonałą okazję dla studentów, aby wzięli udział w całorocznej sportowej rywalizacji i podnieśli swój poziom aktywności fizycznej.

V bieg charytatywny „Biegamy dla Hospicjum”
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
V edycja Biegu Charytatywnego dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie na terenie Aresztu Śledczego. W wydarzeniu cyklicznym, co roku biorą udział przedstawiciele służb mundurowych, więźniowie aresztu śledczego, studenci, pracownicy i wolontariusze hospicjum. Ideą biegu poza wymiernym wsparciem finansowym dla Hospicjum jest również integracja środowiska akademickiego wśród idei pomagania oraz resocjalizacja osadzonych w areszcie.

Sesyjny wellness
Uniwersytet Jagielloński
Projekt „Sesyjny Wellness” został stworzony, aby wesprzeć studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w trudnym okresie sesji zimowej. Projekt oferował cykl szkoleń, warsztatów oraz wydarzeń promujących zdrowie psychiczne, fizyczne i efektywne metody nauki, a na kanałach społecznościowych publikowano materiały edukacyjne dotyczące higieny nauki i radzenia sobie ze stresem.

Wrocławski Bieg Akademicki
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocławski Bieg Akademicki jest cyklicznym wydarzeniem charytatywnym, które od 2015 roku realizuje misję łączenia propagowania aktywnego trybu życia z niesieniem pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Do tej pory WBA zgromadziło ponad 17 tysięcy uczestników, co pozwoliło na przekazanie łącznej kwoty w wysokości ponad 100 tysięcy złotych na leczenie podopiecznych projektu.

Igrzyska Rzymskie
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Projekt „Igrzyska Rzymskie” to dzień sportu, który ma na celu promocję zdrowego trybu życia wśród studentów poprzez rywalizację, integrację i zabawę. W ramach tego wydarzenia organizowane są zawody w czterech dyscyplinach: siatkówce, koszykówce oraz rzucie do celu, które nie tylko rozwijają sprawność fizyczną, ale także wzmacniają ducha zespołowego i sportowego.

Pink October 2
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Pink October 2 to inicjatywa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, mająca na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki nowotworowej i zdrowia psychicznego poprzez prelekcje, warsztaty i badania. Uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji specjalistycznych oraz wziąć udział w warsztatach, takich jak arteterapia i techniki radzenia sobie ze stresem.

IX Bieg AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
IX Bieg AGH, zorganizowany 8 czerwca 2024 roku, miał na celu integrację społeczności akademickiej oraz promocję aktywnego trybu życia. Wydarzenie zakończyło się rozdaniem nagród przed Klubem Studio, a towarzyszący mu piknik z okazji Dnia AGH stworzył atmosferę pełną sportu i zabawy.

WyrUSz w bUSz
Uniwersytet Szczeciński
„WyrUSz w bUSz” to inicjatywa, która promuje zdrowy tryb życia, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz łączy studentów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studentów programu ERSMUS+, podczas pieszych rajdów i spływów kajakowych po malowniczych parkach krajobrazowych na terenie Szczecina i okolic.

Studia na lepsze!

Forum Innowacji Edukacji Medycznej „FIEM więcej”
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Konferencja Forum Innowacji Edukacji Medycznej „FIEM więcej”, zorganizowana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło ponad 300 uczestników, w tym studentów, ekspertów z dziedziny edukacji medycznej oraz przedstawicieli kluczowych instytucji związanych z systemem ochrony zdrowia. Wydarzenie nie tylko stworzyło przestrzeń do otwartej debaty na temat obecnych i przyszłych wyzwań w edukacji medycznej, ale także wyznaczyło nowe standardy w zakresie organizacji tego typu wydarzeń w Polsce.

 

WIP: Współpraca, Innowacja, Przyszłość – o Studentach ze Studentami.
Politechnika Gdańska (we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem Gdańskim)
„Współpraca, Innowacja, Przyszłość-o Studentach ze Studentami” to konferencja Uczelni Fahrenheita, której celem jest współpraca międzyuczelniana i rozwój innowacyjnych rozwiązań w edukacji wyższej. Wydarzenie obejmowało panele i prelekcje na temat internacjonalizacji, sztucznej inteligencji, nowoczesnych metod nauczania oraz potrzeb studentów, z udziałem studentów, nauczycieli akademickich i ekspertów.

 

Akademia Metodologiczna
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Akademia Metodologiczna podnosi kompetencje badawcze młodych przedstawicieli nauk społecznych. Organizowana co roku konferencja poza warsztatami i wykładami, pozwala zaprezentować autorskie projekty naukowe uczestników i poddać je ocenie ekspertów.

 

Konferencja Ekspertów ds. Jakości Kształcenia
Forum Uczelni Technicznych
Konferencja Ekspertów ds. Jakości Kształcenia zgromadziła uczestników na zaawansowanych szkoleniach z zakresu internacjonalizacji, programów studiów i rozwiązywania problemów studenckich. Celem wydarzenia była wymiana dobrych praktyk oraz podniesienie jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym.

 

Dzień Zerowy AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Dzień Zerowy AGH to wydarzenie, podczas którego zaproszeni prelegenci wygłaszają krótkie prezentacje, mające na celu m.in. zapoznanie pierwszorocznych studentów z organami uczelni oraz Prawami i Obowiązkami Studentów. Wydziałowe Rady Samorządu Studentów, obecne na wydarzeniu, mają szansę zachęcić swoich studentów do udziału w różnych aktywnościach prowadzonych na wydziałach.

 

Poznaj Firmę
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Projekt „Poznaj firmę” to seria spotkań z ekspertami z branży IT, podczas których studenci poszerzają wiedzę o rynku technologii i ofertach praktyk. Inicjatywa wspiera rozwój zawodowy oraz praktyczne umiejętności uczestników.

 

Akcja Adaptacja z USS KUL
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Akcja Adaptacja z USS KUL to projekt mający na celu zaopiekowanie się studentami rozpoczynającymi kształcenie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim już od pierwszych dni na Uczelni. W ramach inicjatywy organizujemy szereg spotkań ze wszystkimi organizacjami, które powinni poznać studenci, aby w pełni wykorzystać potencjał kształcenia oraz poznają swoje Prawa i obowiązki, które nabywają wraz ze ślubowaniem.

 

Tedx Jagiellonian University
Uniwersytet Jagielloński
Konferencja TEDx Jagiellonian University była częścią renomowanej serii TED, znanej na całym świecie jako platforma prezentująca inspirujące i wartościowe pomysły. Konferencja była podzielona na dwie części: sesję studencko-doktorancką oraz sesję profesorką – w sumie referaty wygłosiło 13 naukowców i naukowczyń.

 

Poradnik Stypendialny na AWF Wrocław
Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Poradnik Stypendialny na Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu to coroczna inicjatywa Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego. Zawiera on kompleksowe informacje dotyczące procesu przyznawania świadczeń materialnych, pomagając studentom Uczelni w płynnym składaniu wniosków.

 

Plebiscyt na najlepszych Nauczycieli UPP
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Plebiscyt na najlepszych Nauczycieli UPP – inicjatywa zachęcająca do wypełniania ankiet dotyczących zajęć na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Nagradzani są najlepsi nauczyciele akademiccy.

 

Dni Świadomości Studenckiej
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Projekt ten podnosi świadomość zdrowia psychicznego wśród studentów, oferując edukacyjne materiały i praktyczne warsztaty z psychologami. To wyjątkowa inicjatywa, która może znacząco wpłynąć na życie studentów.

 

Kryształowe Lancety
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Kryształowe Lancety to nagroda dla najlepszych nauczycieli akademickich, przyznawana co roku w dwóch kategoriach na każdym z Wydziałów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Celem nagrody jest promowanie szczególnie zaangażowanych dydaktyków Uczelni oraz wypełnialności ankiet wśród studentów.

 

Akcja Ewaluacja
Uniwersytet Szczeciński
„Akcja Ewaluacja” to inicjatywa Uniwersytetu Szczecińskiego, mająca na celu zebranie opinii studentów na temat różnych aspektów życia akademickiego. Wyniki ankiet są analizowane i przekazywane władzom uczelni, co umożliwia wprowadzanie zmian podnoszących jakość kształcenia i wsparcia dla studentów.

 

Dzień adaptacyjny SGGW
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Dzień Adaptacyjny na SGGW dla 2500 nowych studentów obejmował Integrację, Camp Tour i Szkolenie z Praw i Obowiązków, a jego organizacja wymagała zaangażowania 18 prowadzących i 70 pomocników. Wydarzenie okazało się sukcesem dzięki sprawnej logistyce, dużemu zaangażowaniu organizatorów oraz wysokiej frekwencji.

Uczelnia bez granic

Forum Innowacji Edukacji Medycznej „FIEM więcej”
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Konferencja Forum Innowacji Edukacji Medycznej „FIEM więcej”, zorganizowana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło ponad 300 uczestników, w tym studentów, ekspertów z dziedziny edukacji medycznej oraz przedstawicieli kluczowych instytucji związanych z systemem ochrony zdrowia. Wydarzenie nie tylko stworzyło przestrzeń do otwartej debaty na temat obecnych i przyszłych wyzwań w edukacji medycznej, ale także wyznaczyło nowe standardy w zakresie organizacji tego typu wydarzeń w Polsce.

Campus Trip
Politechnika Gdańska
Jest to cykliczny spacer po kampusie uczelni dla studentów zagranicznych przyjeżdżających na Politechnikę Gdańską, pokazujący im najważniejsze studenckie miejsca na kampusie.

Dzień Kultury Międzynarodowej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu Filia w Chorzowie
Dzień Kultury Międzynarodowej przybliżył kulturę i historię Algierii, Chin, Korei oraz Ukrainy, angażując studentów z ponad 10 krajów oraz pracowników uczelni. Uczestnicy mogli spróbować tradycyjnych potraw, wziąć udział w quizie, a także skorzystać z interaktywnych atrakcji, takich jak mapa świata i tablica językowa.

Self-care Season
Politechnika Gdańska
Akcja wsparcia mająca na celu zwrócenie uwagi na zdrowie i promowanie skutecznych sposobów dbania o nie. Uczy, jak dbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Multicultural Night
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
Noc Wielokulturowa w Collegium Medicum to barwne święto różnorodności kulturowej, obejmujące tradycyjne potrawy, fascynujące występy oraz uczestników ubranych w oszałamiające stroje narodowe. Pięknie udekorowane stoiska oraz nagrody za Najlepszy Występ, Najlepsze Stoisko, Najlepsze Jedzenie i Najlepszy Strój sprawiają, że wydarzenie to jest pełnym kolorów i wrażeń pokazem globalnych tradycji.

ENHANCE Hackathons 2024
Politechnika Warszawska
ENHANCE Hackathons to 48 godzinny hackathon z dwoma ścieżkami tematycznymi, który angażował 13 uczelni z całej Europy. Ponad 90 uczestników miało okazję wziąć udział merytorycznych zajęciach i walczyć o nagrody o łącznej wartości 4 tysięcy euro.

Trivia Night: Professors vs Students
Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
Co jest ważniejsze, wiedza polskich profesorów czy doświadczenie międzynarodowych studentów? Wydarzenie Trivia Night pozwoliło to sprawdzić.

Diversity Day
Gdański Uniwersytet Medyczny
Diversity Day, część projektu Medykalia 2024, zintegrowało studentów polskich i zagranicznych GUMed poprzez aktywności kulturalne, takie jak pokazy tradycyjnych strojów, tańców i piosenek oraz stoiska i quizy edukacyjne. Wydarzenie podkreśliło zaangażowanie uczelni w tworzenie inkluzywnej przestrzeni, wspierającej różnorodność i integrację międzynarodowej społeczności akademickiej.

„Speedfriending Erasmus & 5 kroków dalej… Kongo”
Uniwersytet Jagielloński
Projekt „Speedfriending Erasmus & 5 kroków dalej… Kongo” to innowacyjna inicjatywa skierowana do studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, która miała na celu promowanie międzynarodowej mobilności w ramach programu Erasmus, a także inspirowanie do odkrywania nieznanych zakątków świata, takich jak Kongo. Projekt obejmował cykl spotkań speedfriendingowych oraz wyjątkowe wydarzenie z udziałem podróżnika, Michała Miziarskiego.

EXCHANGES
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland
EXCHANGES, obejmujące zarówno wymiany naukowe, jak i praktyki kliniczne, umożliwia studentom kierunków medycznych miesięczny udział w prowadzeniu badań naukowych lub działalności klinicznej w szpitalu. Jest to niesamowita okazja do rozwoju umiejętności twardych, wymiany poglądów międzykulturowych, poznania realiów życia i pracy w ochronie zdrowia w innym państwie oraz podróży.

Audycja „Доброго вечора, ми з України!”
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Доброго вечора, ми з України! – te słowa co dwa tygodnie można było usłyszeć w ubiegłorocznej, piątkowej ramówce Radia Meteor. To audycja, która oferowała coś więcej niż informacje i rozrywkę – było to miejsce, w którym każdy student z Ukrainy mógł odnaleźć w eterze kawałek ojczyzny i poczuć, że choć jest daleko od domu, to nie jest sam.

ProtoLab Desig&Build
Politechnika Wrocławska
ProtoLab to międzynarodowe warsztaty projektowo-wykonawcze, podczas których studenci architektury i kierunków pokrewnych najpierw projektują, a następnie wykonują pawilony i meble wykonane z ekologicznych materiałów takich jak papier i drewno.

Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
“Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży” to wydarzenie mające na celu budowania świadomości europejskiej i podniesienia poziomu wiedzy wśród młodych osób na temat Parlamentu Europejskiego oraz znaczenia udziału w wyborach parlamentarnych.

Audycja ”Parlament Europejski z Machowską”
Uniwersytet Opolski
„Parlament Europejski z Machowską” to audycja, w której słuchacze mogli zyskać praktyczne informacje na temat działania instytucji UE, jej roli w kształtowaniu polityki międzynarodowej oraz wpływu decyzji podejmowanych w Brukseli na życie codzienne obywateli. Program wyróżniał się przemyślaną formą, w której łączyły się rozmowy z wykładowcami, profesorami, ekspertami, politykami, a także przedstawicielami instytucji europejskich.

Pomocna dłoń

Dzień Zdrowia – Krwiodawstwo
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Dzień Zdrowia – Krwiodawstwo wydarzenie odbywające się podczas Majonezaliów 2024. W akcji na Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wzięło udział ponad 100 studentów z różnych wydziałów, które z dobroci serca postanowiły podzielić się z innymi najcenniejszym darem – swoją krwią, która mamy nadzieje uratowała i uratuje wiele osób.

 

Świąteczny Stream Charytatywny
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Świąteczny Stream Charytatywny to 24-godzinna transmisja na żywo, która oferuje rozrywkę, gry i zabawy, ale przede wszystkim możliwość wspólnego niesienia pomocy w okresie świątecznym tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

 

EduCare Politechniki Łódzkiej
Politechnika Łódzka
Celem EduCare jest wspieranie dzieci z domów dziecka poprzez organizację korepetycji z matematyki, fizyki, chemii czy języka angielskiego. Dzięki zajęciom dzieci mające trudności otrzymują szansę zrównania się ze swoimi rówieśnikami, co w przyszłości może umożliwić im podjęcie studiów.

 

Wielka Draka dla Dzieciaka
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wielka Draka dla Dzieciaka jest to największy studencki projekt charytatywny w Polsce organizowany przez ZSP UE Wrocław we współpracy z Fundacją Polsat. Co roku wspieramy podopiecznych Fundacji, a zeszłoroczna edycja projektu była rekordowa kończąc się zebraniem 53 486,55 zł. dla 6-letniej Julki.

 

Studenci UMFC Charytatywnie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Akcja „Studenci UMFC Charytatywnie” to wydarzenie zorganizowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, któremu towarzyszył kolędowy koncert symfoniczny angażujący studentów kompozycji, instrumentalistów, wokalistów, chórzystów, aż po studentów reżyserii dźwięku. Ze sprzedaży biletów, licytacji i kiermaszu ciast zebrano 16 151,79 zł na wsparcie najmłodszych podopiecznych Fundacji Serce Dziecka.

 

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Politechnice Poznańskiej
Politechnika Poznańska
Samorząd uczelniany po raz 21 zorganizował sztab WOŚP, koordynując 850 wolontariuszy, a w ramach Finału odbyły się wydarzenia takie jak bieg „Policz się z cukrzycą”, morsowanie, turniej piłki nożnej, warsztaty artystyczne, miasteczko mundurowe oraz centrum badań profilaktycznych. Finał, zorganizowany we współpracy z Galerią Posnanią, pozwolił zebrać ponad 771 tys. zł dzięki zaangażowaniu ok. 150 osób w organizację.

 

Tutoring Rówieśniczy
Politechnika Wrocławska
Projekt Tutoringu Rówieśniczego zapewnia studentom pierwszego roku wsparcie dostosowane do ich potrzeb, oferowane przez bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. Program wspiera rozwój kompetencji naukowych i miękkich, jednocześnie sprzyjając budowaniu relacji oraz wymianie doświadczeń między studentami różnych wydziałów.

 

Studencka Pracownia USG przy Studenckim Towarzystwie Naukowym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Studencka Pracownia USG, czyli studenci dla studentów. Uczymy techniki ultrasonograficznej w przyjazny i łatwo dostępny sposób.

 

HabitatNOW! – Projekt i nadzór realizacji wnętrza wrocławskiej kawiarni Cafe Równik we Wrocławiu.
Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
Członkowie Koła Naukowego HabitatNOW! zrealizowali projekt wnętrza klubokawiarni Cafe Równik, odpowiadając na potrzeby osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Szczególną rolę w tym przedsięwzięciu odgrywa fakt, że pracownikami kawiarni są osoby neuroróżnorodne, co dodatkowo podkreśla społeczny charakter projektu podnosząc tym samym temat projektowania dla osób neuroróżnorodnych w środowisku architektonicznym.

 

Losowanie Świąteczne
Politechnika Gdańska
„Losowanie Świąteczne” to coroczna akcja, w której studenci mogą wygrać nagrody, a zebrane środki są przeznaczane na cele charytatywne, wspierając Hospicjum im. Księdza E. Dutkiewicza w Gdańsku. Wydarzenie, w którym uczestniczą studenci i pracownicy, tworzy atmosferę świąt i przypomina o sile wspólnego działania na rzecz potrzebujących.

 

Interaktywne pokazy naukowe dla dzieci z SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Projekt Interaktywne pokazy naukowe dla dzieci z SKN TCIUS ma na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży dostępu do edukacyjnych i inspirujących pokazów naukowych, a co za tym idzie budowanie umiejętności krytycznego myślenia, rozwijanie ciekawości badawczej oraz zwiększenie zainteresowania nauką i technologią. Grupę docelową stanowią także wychowankowie domu dziecka, przez co efektem jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji dla uczniów z różnych placówek oświatowych.

 

Świąteczna Akcja Charytatywna 2023
Politechnika Wrocławska
Świąteczna Akcja Charytatywna to wydarzenie podczas którego uczestnicy mogli cieszyć się seansem filmowym, gorącą czekoladą i wspólnym robieniem dekoracji w świątecznej atmosferze. Wydarzenie miało na celu wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez zbiórkę funduszy do fundacyjnej puszki.

 

Nie trać głosu – Studenci na Wybory
Uniwersytet Jagielloński
Projekt miał na celu poinformowanie studentów, że mogą zagłosować także poza miejscem zamieszkania

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Sztab #6095
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z dumą organizuje swoją własną drużynę WOŚP. Nasza sztab prężnie rozwija się co roku, angażując coraz więcej wolontariuszy a także licytacje oraz wydarzenia artystyczne tworząc ważny punkt w tym dniu na terenie miasta Bydgoszcz.

 

Animalia
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Projekt Animalia to studencka inicjatywa społeczna, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt poprzez zbiórkę funduszy oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. W tegorocznej edycji, przy współpracy z Fundacją DoDo, działania skupiono na wsparciu Fenków – pustynnych lisów afrykańskich.

 

Społeczność WUM dla WOŚP
Warszawski Uniwersytet Medyczny
„Społeczność WUM dla WOŚP” to koordynowana przez studentów akcja wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poprzez licytacje różnorodnych przedmiotów i wydarzeń takich jak pierogi z rektorem, gotowanie zupy tajskiej z kierownikiem kliniki, Indoor Triathlon Challenge z przedstawicielami władz uczelni czy turniej kręgli z dziekanem! Wspólna praca, kreatywność i zaangażowanie społeczności WUM pozwoliły w tym roku zebrać rekordową kwotę aż 61 107,13 zł w 60 aukcjach i zbiórce do puszek!

 

Zbiórka świąteczna „rePREZENTuj UEP”
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uczelniana zbiórka świąteczna, mająca na celu niesienie pomocy grupom potrzebującym w ramach świątecznej inicjatywy charytatywnej. Służy nie tylko zebraniu darów i funduszy, ale także ułatwienia przeprowadzanie przyszłych inicjatyw charytatywnych przez studentów i pracowników uczelni.

 

Mokotowski Bieg SGH
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Bieg SGH to coroczne wydarzenie sportowe organizowane przez studentów SGH, mające na celu wsparcie charytatywne i promowanie aktywnego stylu życia. W XI edycji udało się zebrać imponującą kwotę 70tys. złotych, która wsparła fundację Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

 

AGH Święta Dzieciom
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
„AGH Święta Dzieciom” to trzydniowa akcja charytatywna zorganizowana przez Samorząd Studentów AGH, której celem w 201 roku było wsparcie Fundacji „Wyspy Szczęśliwe” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi. W ramach wydarzenia zorganizowano m.in. Bożonarodzeniową Pocztę Świąteczną, zbiórkę „naWrzucaj Dziekanowi”, Silent Disco oraz aukcję na Allegro, gdzie licytowano przedmioty przekazane przez Grono Rektorskie i firmy wspierające akcję.

 

Debata na prezydenta Poznania w formule Ask Me Anything
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Debata w niecodziennej formule live „Ask Me Anything” z kandydatami na Prezydenta Poznania, była odpowiedzią na potrzebę większej dostępności i przejrzystości procesu wyborczego. W końcu polityka może być dostępna i interesująca także dla młodego pokolenia.

 

BAL DOBROCZYNNY KUL 2024
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Bal Dobroczynny KUL to wyjątkowe wydarzenie, zainicjowane i organizowane przez Fundację Rozwoju KUL we współpracy z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL w dobroczynnym celu. Tegoroczny Bal Dobroczynny KUL stanowił okazję do wspierania szczytnych celów charytatywnych, tj. działalności Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie oraz leczenia chorej na SMA Oliwki.

 

EURO WUM 2024 – Charytatywny Turniej Futsalu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
EURO WUM 2024 – Charytatywny Turniej Futsalu to wydarzenie sportowe, które skupia się na promocji i wsparciu Fundacji Ronalda McDonald, zachęca do włączenia się w jej szeregi oraz zbiera fundusze na pomoc małym pacjentom leżącym w szpitalach w okresie noworocznym. Podczas całodziennych rozgrywek na hali sportowej CSR WUM zagościło 160 zawodników oraz tak samo wielu kibiców, rozegrano 52 spotkania, a duch sportu trwał od rana do późnych godzin wieczornych.

 

Wyprawka dla Studenta
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Projekt „Wyprawka dla studenta” to nasz wkład do ekonomii współdzielenia. Propagujemy ideę zero waste – przedmiot, który nam już się nie przydaje, może zyskać drugie życie! ♻️

 

STUDENT W CZAPCE MIKOŁAJA
Uniwersytet Opolski
Student w Czapce Mikołaja to akcja charytatywna tworzona przez Studentów i przyjaciół UO, czyli ekipę św. Mikołaja z SSUO! Wspólnie spełniamy świąteczne marzenia dzieci z placówek opiekuńczo-wychowaczych!

 

Studia bez barier!

Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej 2023
Politechnika Wrocławska
Nocne Listowanie to wydarzenie charytatywne, podczas którego uczestnicy piszą listy z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnościami studiujących na Politechnice Wrocławskiej. Akcja angażuje społeczność akademicką i darczyńców, łącząc ich we wspólnym celu, którym jest zebranie funduszy na stypendia, a także integracja społeczności i pokazanie, że limity nie istnieją.

 

TEDx UEWroc 2024 – Per Aspera Ad Astra
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Podczas naszej konferencji zgłębialiśmy trudności i wyzwania, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami, poprzez prelekcje ekspertów, warsztaty tematyczne oraz sesję Q&A. Nasza inicjatywa miała na celu edukację, integrację i wsparcie osób z niepełnosprawnościami, przyczyniając się do budowania bardziej inkluzywnego społeczeństwa.

 

Audycja „Sprawne Rozmowy”
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Audycja „Sprawne Rozmowy” ma na celu zwiększenie świadomości na temat życia osób z niepełnosprawnościami. To przestrzeń, w której głos zabierają nie tylko osoby bezpośrednio dotknięte tymi problemami, ale także ich opiekunowie, bliscy oraz specjaliści związani z tematyką niepełnosprawności

 

Kultura studencka!

Dni Humana
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Dni Humana to najważniejsze wydarzenie na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które łączy sztukę, kulturę i integrację, dając studentom i wykładowcom możliwość wspólnego spędzenia czasu, rozwoju i dzielenia się pasjami. Dwudniowe święto pozwala uczestnikom na odkrywanie i prezentowanie talentów oraz aktywny udział w życiu kulturalnym.

Koncert symfoniczny ,,POLSKI ROCK”
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
10 maja 2024 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina odbył się koncert symfoniczny „POLSKI ROCK”, łączący muzykę symfoniczną z polskim rockiem w wykonaniu studentów UMFC. Autorskie aranżacje ponadczasowych przebojów Bajmu, Manaamu, Perfectu i Lady Pank oraz udział solistów, orkiestry i chóru, czyli blisko 200 osób, sprawiły, że bilety wyprzedały się w 30 minut, a wieczór był niezapomnianym przeżyciem dla fanów obu gatunków muzycznych.

„Somsiady, czyli jak się mścić w XXI wieku”
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
„Somsiady, czyli jak się mścić w XXI wieku” to spektakl o zderzeniu dwóch światów – pokolenia Z i boomerów. Ich ścieżki splatają się w labiryncie współczesnej zemsty, gdzie granice między dobrem a złem zacierają się w świetle neonów XXI wieku.

Pomysły na lato
Politechnika Gdańska
„Pomysły na lato” to cykl publikacji w social mediach, promujący różnorodne formy rekreacji i aktywności wakacyjnych w Gdańsku, podkreślający jego bogactwo kulturowe. Seria zachęcała do odwiedzania miejsc kulturalnych, takich jak kina plenerowe, wystawy sztuki i warsztaty, angażując społeczność do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Autorski Kabaret „Schodki”
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Kabaret “Schodki” to nasza wisienka na torcie – odbywa się trzy razy w roku i jest esencją kreatywności studentów. Tworzymy zabawne skecze, które odnoszą się do aktualnych tematów, a potem wystawiamy je tylko raz, by zaskoczyć publiczność.

Festiwal Muzyki Interesującej vol.2
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
„Festiwal Muzyki Interesującej vol. 2” to studenckie wydarzenie audiowizualne, które prezentuje twórczość młodych artystów z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wychodząc poza tradycyjne ramy uczelni i łącząc muzykę z wizualizacjami. Festiwal stawia na innowacyjne sposoby ekspresji, oferując uczestnikom platformę do współpracy artystycznej, inspiracji i kreatywnego eksperymentowania na styku wielu form sztuki.

Pojedynek Kapel vol. 3
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Pojedynek Kapel vol. 3 był ogólnopolskim konkursem muzycznym, w którym zespoły studenckie rywalizowały o występ na Scenie Głównej Piernikaliów 2024, nagrodę pieniężną, profesjonalne nagranie oraz udział w festiwalu Bórfest. Po emocjonujących półfinałach, finał wyłonił zwycięzców wybranych zarówno przez jury, jak i publiczność.

Konferencja ELEMENTI 11- „Relacje”
Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Elementi to coroczne wydarzenie organizowane przez studentów Koła Naukowego Teorii Muzyki oraz Koła Naukowego Studentów Kompozycji, które skoncentrowane jest wokół muzyki współczesnej. W ramach XI edycji – Konferencja ELEMENTI 11- „Relacje” studenci Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie zorganizowali dwudniową konferencję naukową poświęconą relacjom w muzyce i sztuce obejmującą panele dyskusyjne, wykłady i koncerty.

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca ,,Baila Cup”
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoskim miał przyjemność współorganizować Ogólnopolski Turniej Tańca „Mikołajkowy Baila Cup” 2023, w którym wzięło udział blisko 600 tancerzy z całej Polski. A widownie zapełniło blisko 2 tysiące osób.

VI edycja Kopalni Talentów AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Kopalnia Talentów AGH to największe talent-show wśród polskich studentów, które już od 6 lat przyciąga ogromne zainteresowanie. Wydarzenie daje uczestnikom szansę na zaprezentowanie swoich niezwykłych umiejętności na profesjonalnej scenie krakowskiego Klubu Studio, ciesząc się wsparciem licznej publiczności.

II Jarmark Talentów UPP
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Jarmark Talentów UPP to konkurs dla wszystkich ze społeczności akademickiej UPP chcących pokazać swój talent, czy pasję. Odbył się on w Ogrodzie Dendrologicznym UPP, gdzie w przyrodniczej atmosferze można było podziwiać występy uczestników.

Kreatywny Wieczór
Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie
Kreatywny Wieczór to warsztaty malarskie prowadzone przez Joannę Róg-Ociepkę, podczas których studenci uczyli się technik malarskich, pracując na profesjonalnych materiałach. Projekt miał na celu rozwijanie kreatywności i integrację uczestników poprzez wspólne tworzenie sztuki.

Wem Jam
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
WEM Jam to cykliczne wydarzenie muzyczne, które odbyło się już sześć razy, z planami na kolejne edycję. Inicjatywa powstała z myślą o studentach Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

KULturaliowe Grillowanie z USS KUL
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
KULturaliowe Grillowanie z USS KUL to dzień pełen występów uczelnianych talentów, m.in. Teatru ITP, Tomasza Szmaglińskiego oraz gwiazdy wieczoru – Zespołu BIOS. Podczas wydarzenia odbywały się również gry integracyjne dla najmłodszych, a strefa dmuchańców gościła setki dzieci.

Studencki projekt naukowy

RAF – Analog Space Mission
Uniwersytet Warszawski
Projekt RAF – Analog Space Mission zrealizowany na przełomie kwietnia i maja 2024 na hałdzie górniczej w Bytomiu to jedyna na świecie mobilna tymczasowa analogowa baza kosmiczna.

 

Eksperyment „Wpływ kolorów na subiektywną percepcję upływu czasu”
Uniwersytet WSB Merito Chorzów
Eksperyment psychologiczny badający wpływ kolorów na subiektywne odczuwanie upływu czasu.

 

Potencjał gospodarczy, profil chemiczny i aktywność biologiczna krajowych biopółproduktów roślinnych jako substancji czynnych biopestycydów
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Projekt zakłada wyprodukowanie i zbadanie ponad dziesięciu biopółproduktów z biomasy roślinnej, w tym odpadowej, w celu ich potencjalnego wykorzystania jako biopestycydy. Biopółprodukty te są badane pod względem zawartości substancji bioaktywnych, aktywności biologicznej oraz potencjału gospodarczego ich wykorzystania w przemyśle fitofarmaceutycznym.

Antybiotykooporność bakterii: globalne wyzwanie-lokalne działanie
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Stworzono aplikację internetową integrującą środowisko naukowe i społeczeństwo w wymianie informacji na temat lekoopornych bakterii na placach zabaw. Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, rodzice i opiekunowie mogą świadomie wybierać miejsca zabaw dla dzieci, zwiększając zaangażowanie społeczeństwa w kwestie ochrony zdrowia publicznego.

Hydrożele z Nanocząsteczkami Związków Przeciwnowotworowych Produkowanych przez Grzyby Endofityczne jako Nowa Forma Terapii Raka Skóry
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Projekt obejmował zbieranie próbek roślin z Lasu Mokrzańskiego, izolację grzybów endofitycznych oraz tworzenie ekstraktów, które wykazały działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, co potwierdzono testami PrestoBlue i chromatografią cienkowarstwową. Dalsze badania, w tym testy kometowe i analiza spektrometrii mas, były prowadzone w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i CNRS-Université de Lorraine, z planami wprowadzenia wyselekcjonowanych związków do hydrożeli do testów in vivo.

Krakowskie Forum Biomedyczne 2024
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Krakowskie Forum Biomedyczne (https://krakowskieforumbiomed.confer.uj.edu.pl/pl) zorganizowane przez SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM to interdyscyplinarne wydarzenie, które zgromadziło ponad 100 młodych naukowców z całego świata, na którym uczestnicy przedstawili wyniki swoich badań w obszarze nauk medycznych, biochemicznych i biofizycznych. Dzięki partnerom konferencji m.in. Teatrowi Groteska, Miastu Kraków, Muzeum Farmacji UJ CM, Towarzystwu Doktorantów UJ i miesięcznikowi „Alma Mater”, było to niezwykłe spotkanie młodych naukowców, któremu towarzyszył szereg wydarzeń takich jak gra terenowa śladami Smoczego Szlaku, zwiedzanie Muzeum Farmacji UJ CM i Wawelu, a także udział w Wielkim Widowisku Plenerowym podczas 23. Wielkiej Parady Smoków.

Hansel and Gretel: Multisensoryczna opowieść
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Hansel and Gretel to prototyp multisensorycznej książki ilustrowanej, stworzonej z myślą o dzieciach niewidomych oraz mało widzących. Ilustracje, które znajdują się w książce, są dotykowe i posiadają punkty aktywne, które, po dotknięciu, odtwarzają nagrane dialogi bohaterów bądź dźwięki z otoczenia.

Autonomiczny Nalewak do Napojów
Politechnika Wrocławska
Autonomiczny Nalewak do Napojów to robot, który automatycznie wykrywa szklanki i precyzyjnie nalewa do nich napoje, wykorzystując system wizyjny z Raspberry Pi oraz model TensorFlow Lite. Urządzenie jest sterowane za pomocą Arduino i silników krokowych, zapewniając efektywną i precyzyjną obsługę.

Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych (FePoCh)
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych (FePoCh) to unikalne wydarzenie naukowe, które od lat zrzesza koła naukowe z całej Polski, mając na celu popularyzację chemii w sposób kreatywny i dostępny dla szerokiej publiczności. Każda edycja Festiwalu posiada unikalny temat przewodni, który inspiruje do innowacyjnych prezentacji chemicznych.

HabitatNOW! – Projekt Sępolno
Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
Projekt Sępolno to naukowa inicjatywa, Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów i Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, mająca na celu opracowanie planu rewitalizacji osiedla Sępolno. Zwieńczeniem kilkumiesięcznych działań były wystawa i konferencja naukowa, które podsumowały wyniki projektu oraz wydanie katalogu materiałów pokonferencyjnych, stanowiącego podstawę do stworzenia przyszłych wytycznych konserwatorskich chroniących urbanistyczną perłę miasta Wrocławia jaką stanowi osiedle Sępolno.

IV Gdańskie Dni Zdrowia
Gdański Uniwersytet Medyczny
Konferencja naukowa „Gdańskie Dni Zdrowia” to coroczne wydarzenie organizowane przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które gromadzi interdyscyplinarną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Czwarta edycja, która odbyła się w dniach 17-19 kwietnia 2024 roku, wyróżniła się różnorodnością paneli tematycznych oraz możliwością wymiany doświadczeń między studentami a profesjonalistami, oferując inspirującą platformę do rozwoju naukowego i praktycznego.

Forum Obywatelskie – Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Człowiek, społeczeństwo i państwo w niestabilnym świecie”
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Forum Obywatelskie to cykliczne (organizowane od 2016 roku), interdyscyplinarne wydarzenie naukowe, którego zasadniczym celem jest podejmowanie ważnych zagadnień społecznych i politycznych oraz tworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dobrych praktyk. Formuła wydarzenia obejmuje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, prawa, polityki, dyplomacji, biznesu, mediów.

Bolid elektryczny z systemami jazdy autonomicznej RT14e
Politechnika Wrocławska
Zespół PWR Racing Team skonstruował elektryczny bolid wyścigowy klasy Formula Student z systemami jazdy autonomicznej, RT14e, z którym z sukcesami zaprezentował się na międzynarodowych zawodach. Studenci samodzielnie zaprojektowali ponad 90% elementów, w tym tak złożone jak przekładnia planetarna, pełen monocoque czy bateria wysokiego napięcia.

Projekt M.A.C.K.I. (Microgravity Actuated Capturing Kinetic Instrument)
Politechnika Wrocławska
Projekt M.A.C.K.I. zakłada walidację innowacyjnego systemu chwytania wykorzystującego aktywne zaplątanie. Projekt jest odpowiedzią na rosnący problem zanieczyszczania orbit kosmicznymi odpadami.

II Dzień Badań Klinicznych
Gdański Uniwersytet Medyczny
II Dzień Badań Klinicznych, organizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne i SKN Interdyscyplinarne Zarządzanie Opieką Zdrowotną, to specjalistyczne forum prezentujące najnowsze doniesienia terapeutyczne i sposób realizacji międzynarodowych projektów badawczych. Wydarzenie przyciąga czołowych ekspertów, umożliwiając wymianę doświadczeń oraz promując nowe pokolenie naukowców.

Światowy Dzień Wody
Uniwersytet Szczeciński
Światowy Dzień Wody to projekt skierowany do studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, mający na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia wody oraz wyzwań związanych z jej ochroną. W trakcie konferencji omawiano innowacyjne rozwiązania w zarządzaniu wodą oraz promowano racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi.

 – ORGANIZACJE STUDENCKIE –

Koło naukowe

Naukowe Koło Badań Podwodnych „Hydronautic”
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Naukowe Koło Badań Podwodnych „Hydronautic” działa przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Wydziale Geoinżynierii, Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Geografii, Katedrze Geografii Społeczno-Ekonomicznej. Głównym celem działalności jest poszerzanie wiedzy z zakresu zagospodarowania przestrzennego, ocen oddziaływania na środowisko, antropopresji i badań podwodnych oraz naukę wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Członkowie Koła biorą aktywny udział w spotkaniach, warsztatach, szkoleniach, seminariach, konferencjach i sympozjach, są współorganizatorami i organizatorami konferencji, aktywnie uczestniczą w promocji uczelni, biorą czynny udział i współorganizują podwodne badania terenowe w parkach narodowych i rezerwatach przyrody oraz systematycznie podnoszą swoje podwodne kwalifikacje.

PJAIT Game Lab
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Game Lab to społeczność, której misją jest wspieranie studentów w rozwijaniu umiejętności związanych z tworzeniem gier wideo oraz w przygotowaniu do kariery w tej dynamicznej branży. Game Lab buduje pomost między przestrzenią akademicką a rzeczywistością zawodową, zapewniając uczestnikom zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak i praktyczne doświadczenia w pracy nad grami. Studenci wspierają się nawzajem w realizacji projektów i nawiązują relacje z bardziej doświadczonymi kolegami z branży z dużych Polskich studio gier, prowadząc wykłady, projekty mentorskie i game jamy.

Studencka Poradnia Prawna Uniwersytetu WSB Merito
Koło naukowe
Studencka Poradnia Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku działa w ramach Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, oferuje bezpłatne porady prawne, które są udzielane przez studentów pod nadzorem wykładowców. Działalność poradni umożliwia studentom praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i rozwijanie umiejętności w zakresie wykładni przepisów oraz orzecznictwa. Uczestnictwo w poradni stanowi istotny element ich edukacji prawniczej, zapewniając zdobycie cennego doświadczenia zawodowego.

Koło Naukowe Sensitive Minds
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
Koło Naukowe „Sensitive Minds” – grupa studentów badających różne aspekty psychologii, dążących do popularyzacji wiedzy psychologicznej i realizacji projektów badawczych. W minionym roku przeprowadzili eksperyment pt. „Wpływ kolorów na percepcję czasu”, a w nadchodzącym planują kontynuację badań oraz rozpoczęcie nowego projektu dotyczącego pamięci u seniorów. Misją koła jest odkrywanie, rozwój i współpraca, dzięki którym lepiej rozumiemy psychologiczne mechanizmy wpływające na codzienne życie.

Koło Naukowe Prawa Rodzinnego Ars Lege
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
Koło Naukowe Prawa Rodzinnego Ars Lege zrzesza studentów zainteresowanych prawem rodzinnym oraz cywilnym. Stawia na praktyczny rozwój wiedzy i umiejętności, organizując spotkania, warsztaty i wydarzenia dla obecnych oraz przyszłych studentów kierunku Prawo. Ars Lege angażuje się również w działania na rzecz obywateli, prowadząc wystąpienia o problemach prawnych dotyczących społeczeństwa oraz inicjatywy charytatywne.

Studenckie Koło Naukowe Mykologów
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Studenckie Koło Naukowe Mykologów to grupa pasjonatów, którzy zajmują się badaniami nad grzybami i popularyzacją wiedzy o nich. Organizują warsztaty, wystawy i konferencje naukowe, a także biorą udział w wydarzeniach lokalnych i ogólnopolskich.

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
SKN Medycyny Sądowej zrzesza studentów kierunków medycznych i niemedycznych. Podstawowym celem Koła jest rozpowszechnianie wiedzy nie tylko na temat medycyny sądowej jako nauki, ale również szeroko rozumianych aspektów prawnych i etycznych w medycynie, w tym związanych z procesem umierania i godną śmiercią, a także przeciwdziałaniem przemocy. Wyróżniającą nas na tle innych SKN aktywnością jest możliwość uczestnictwa w sekcjach zwłok pod okiem specjalistów czy wzięcie udziału w warsztatach z badania miejsca zbrodni.

Studenckie Koło Naukowe Miłośników Kultury Słowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego
Uniwersytet Opolski
Zajmowanie się tematyką Słowian wschodnich, zachodnich i południowych. Organizacja wydarzeń tematycznych, m.in.: Wieczoru Andrzejkowego, Słowiańskiej Wigilii, czy Dnia Wyszywanki. Aktywny udział w Międzynarodowych Konferencjach Naukowych oraz współpraca ze Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód Opolski Oddział Wojewódzki.

Koło Naukowe Project Management Group
Politechnika Wrocławska
Koło Naukowe Project Management Group to organizacja czynnie działająca na Politechnice Wrocławskiej. Jej głównym celem oraz misją jest rozpowszechnianie wiedzy o zarządzaniu projektami. Flagowymi projektami koła są Project Management Session – konferencja poświęcona popularyzowaniu dziedziny zarządzania projektami – oraz Projekt Case Koła – projekt poświęcony wspieraniu innych organizacji studenckich w zakresie doradztwa w sprawach związanych z zarządzaniem.

SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM (https://www.facebook.com/skntcius/) to międzywydziałowe koło naukowe, prowadzące badania we współpracy międzynarodowej nad innowacyjnymi inhibitorami i nanocząsteczkami, które znajdują zastosowanie w przeciwnowotworowej terapii celowanej. Koło cechuje duża interdyscyplinarność i wszechstronność podejmowanych działań. W roku 2023/2024 członkowie SKN TCIUS nie tylko prowadzili badania naukowe, ale także podjęli się organizacji interdyscyplinarnej konferencji Krakowskie Forum Biomedyczne 2023, przeprowadzili warsztaty naukowe Stem Cell in Lab, zorganizowali warsztaty biochemiczne dla dzieci, aktywnie uczestniczyli w popularyzacji nauki podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, czy Małopolskiej Nocy Naukowców, a nawet wystartowali z autorskim podcastem ,,Punkt wyjścia”.

Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu to dynamiczne środowisko naukowe, które skupia się na badaniach związanych z nowotworami. W roku akademickim 2023/2024 koło zrealizowało wiele znaczących projektów naukowych, zdobyło prestiżowe granty, takie jak „Talenty Jutra”, oraz uczestniczyło w międzynarodowych projektach badawczych. Dzięki zaangażowaniu członków, koło nie tylko przyczyniło się do postępu w dziedzinie onkologii, ale także promowało rozwój naukowy wśród studentów poprzez organizację konferencji i publikacje w cenionych czasopismach naukowych.

Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Najlepsze studenckie koło naukowe w rankingu ogólnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym skupiające ponad 300 osób zainteresowanych kardiologią i badaniami naukowymi. SKN jest organizatorem ogólnopolskich konferencji ,,Więcej Niż Zawał” oraz ,,MedTech 4.0”, a zrzeszeni członkowie SKN w ubiegłym roku akademickim byli autorami 40 publikacji naukowych i 21 wystąpień konferencyjnch oraz laureatami grantów na badania naukowe w kwocie ponad 150 tysięcy złotych. Inicjatywy SKN obejmują również organizację spotkań merytorycznych (28 spotkań w ubiegłym roku), warsztatów praktycznych (ALS, Echokardiografia, POCUS, Statystyka w Badaniach) oraz obozu naukowego, współpracę z SKNami Kardiologicznymi z innych uczelni (wspólne spotkania z SKNami z Gdańska, Krakowa, Katowic, w tym wyjazdowa Szkoła Letnia), a także promocję zdrowia (stanowisko na 27 pikniku naukowym Centrum Nauki Kopernik).

Koło Naukowe X – Internet / Kultura / Sztuka
Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
Koło Naukowe X – Internet / Kultura / Sztuka istnieje od 2018 roku na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jego celem jest badanie teorii artystycznej i praktyki kulturotwórczej w Internecie. Poszukujemy i realizujemy projekty dotyczące miejsca artysty w świecie opartym na rozprzestrzenianych mediach.

Studenckie Koło Seksuologiczne
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Studenckie Koło Seksuologiczne, to organizacja działająca w zakresie samokształcenia i badań naukowych. Samokształcenie – cykliczne spotkania, mające na celu poszerzania wiedzy studentów z zakresu psychoseksuologii podparte naukowymi źródłami. Sekcja badawcza – studenci zajmujący się prowadzeniem badań obejmujących zakresem uniwersytety w całej Polsce.

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Wojskowej Akademii Technicznej
Wojskowa Akademia Techniczna
Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT to organizacja zrzeszająca ambitnych studentów, którzy pragną rozwijać swoje pasje i zdobywać doświadczenie jako młodzi naukowcy. Koło realizuje szereg przedsięwzięć, od publikacji monografii, przez organizowanie konferencji i czynny w nich udział, po organizowanie i uczestniczenie w certyfikowanych szkoleniach i warsztatach praktycznych. KNBN WAT stawia na pomoc studentom zaczynającym swoją naukową karierę oraz na wspieranie osób mających już pewne doświadczenie w naukowym środowisku.

Koło Naukowe Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego
Uniwersytet Warszawski
Koło Naukowe Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego istnieje od 1998 zrzeszając studentów zainteresowanych szeroko pojętymi naukami o Ziemi. W ciągu ostatniego roku zrealizowała projekt jedynej na świecie tymczasowej i mobilnej analogowej bazy kosmicznej. Przez 10 dni trójka astronautów analogowych na hałdach górniczych żyła według rygorów kosmicznych.

Koło Naukowe Rynków Kapitałowych Hossa ProCapital
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Koło Naukowe Rynków Kapitałowych Hossa ProCapital organizuje cotygodniowe spotkania merytoryczne oraz mniejsze konferencje, umożliwiając członkom pogłębianie wiedzy z zakresu finansów i rynków kapitałowych. W bieżącym roku akademickim planowane jest uruchomienie pierwszego w Polsce studenckiego funduszu inwestycyjnego, który w początkowej fazie będzie funkcjonował w wersji demonstracyjnej, a jego działania będą oparte na analizach i wycenach spółek wykonywanych przez członków Koła. W ramach wsparcia edukacyjnego zorganizowana zostanie konferencja „Akademia Wyceny Przedsiębiorstw” z udziałem ekspertów branżowych, podczas której członkowie Koła będą uczyć się wyceny przedsiębiorstw z wykorzystaniem metody DCF.

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii i Chorób Wewnętrznych CM UMK
Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Studenckie Koło Naukowe Geriatrii i Chorób Wewnętrznych skupia się na badaniu i promocji zdrowia osób starszych, a także doskonaleniu wiedzy na temat chorób wewnętrznych. Ich działania obejmują organizację wykładów, warsztatów oraz badań naukowych, które mają na celu poprawę jakości życia seniorów.

Koło Naukowe „Do Góry Mózgami” Śląskie Koło Kognitywistyczne
Uniwersytet Śląski
„Do Góry Mózgami” – Śląskie Koło Kognitywistyczne to Koło Naukowe działające na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Organizacja zrzesza wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą Kognitywistyką oraz aktywnie uczestniczy w wydarzeniach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Staramy się by nasze Koło było przyjaznym miejscem dla studentów, które pomaga im rozwijać zainteresowania oraz brać udział w różnych projektach naukowych. 😉

Koło Naukowe „Reso Club”
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studenckie Koło Naukowe „Reso Club” tworzą studenci kierunku pedagogika resocjalizacyjna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Działania koła skupione są zarówno w obszarze naukowym, jak i społecznym. Kluczowym wydarzeniem koła była organizacja szkolenia umożliwiającego zdobycie uprawnień tłumacza języka migowym.

Koło Naukowe Pianistów
Akademia Muzyczna im. K. Pendereckiego w Krakowie
Koło Naukowe Pianistów działające przy Katedrze Fortepianu na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Jego celem jest umożliwienie studentom udziału w kursach mistrzowskich, udziału w koncertach uczelnianych oraz koncertach międzyuczelnianych z innymi Akademiami Muzycznymi w Polsce. W zeszłym roku Koło Pianistów zorganizowało w sumie 7 koncertów uczelnianych oraz współorganizowało 4 koncerty międzyuczelniane i 5 kursów mistrzowskich.

SKN Kultura i Ekonomia Wina
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
SKN Kultura Ekonomia Wina jest poświęcone pewnej rozwijającej się niszy na polskim rynku – bada lokalne i globalne aspekty winiarstwa, organizując otwarte wykłady, degustacje konferencje naukowe oraz wyjazdy do winnic. Członkowie analizują wpływ wina na kulturę i gospodarkę, angażując się w różnorodne formy edukacji i doświadczeń. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, Koło odkrywa złożoną rolę wina w życiu społecznym i na rynkach.

Studenckie Koło Naukowe Psychologii Dzieci i Młodzieży „El Niño”
Uniwersytet Warszawski
Psychologia Dzieci i Młodzieży to pasja, która nas połączyła, ale działamy w wielu różnych obszarach z zakresu psychologii! Badania, warsztaty, wydarzenia, grafika, social media – w El Niño możliwości rozwoju i sposobów udzielania się zarówno badawczo jak i społecznie jest mnóstwo. Jesteśmy otwartym i przyjaznym dla wszystkich Kołem, które dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu wielu osób stale się się rozwija.

SKN Interdyscyplinarne Zarządzanie Opieką Zdrowotną przy Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej i II Zakładzie Radiologii
Gdański Uniwersytet Medyczny
Studenckie Koło Naukowe Interdyscyplinarne Zarządzanie Opieką Zdrowotną to społeczność studentów napędzanych pasją do zmieniania przyszłości ochrony zdrowia, poprzez projekty badawcze i społeczne. Tworzymy przyszłych liderów zdrowia, łącząc praktyczne doświadczenia z ekspertyzą w ramach trzech sekcji: Badań Klinicznych, Ekonomiczno-Zarządczej i Interdyscyplinarnej. Nasze konferencje, warsztaty i seminaria są podstawą do zdobywania aktualnie wymaganych umiejętności i budowania sieci kontaktów, które napędzają śmiałość w rozwoju kariery.

Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Nieprzerwanie, od 1973 roku, na scenie Kół Naukowych, ponadto od 30 lat, organizator ogólnopolskiej konferencji TRiLiada, przeznaczonej dla studentów oraz uczniów szkół średnich. Historia wypełniona licznymi badaniami i projektami, odnosząca sukcesy na międzyuczelnianych Sesjach Studenckich Kół Naukowych. Organizator wykładów otwartych oraz cyklów spotkań o charakterze uczelnianym, regionalnym jak i ogólnopolskim, a także inicjator wyjazdów międzynarodowych na targi branżowe.

Koło Naukowe Geoscience Research Group Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska
Koło Naukowe Geoscience Research Group (GReG) działające przy Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej zajmuje się takimi dziedzinami nauki jak inżynieria środowiska, górnictwo i geologia. W swoich badaniach wykorzystujemy m. in. georadar i magnetometr. Zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów naukowych takich jak badania georadarowe w podziemiach Zamku Książ, “Mini laboratorium monitoringu wód gruntowych w otworze badawczym (piezometrycznym)”oraz braliśmy udział w licznych wydarzeniach (Dni Aktywności Studenckiej, Dolnośląski Festiwal Nauki, GIS Day, Noc Laboratoriów, ActiveGeoScience 2024 – Konferencja Kół Naukowych i Aktywnych Studentów W6 (konferencja na naszym Wydziale), Konferencja Dni Nauk o Ziemi III (na Uniwersytecie Jagiellońskim)).

Koło Naukowe Humanizacja Środowiska Miejskiego
Politechnika Wrocławska
Koło Naukowe koncentrujące się na trzech polach: społecznym, edukacyjnym i badawczo-technicznym. Głównie zajmuje się budowaniem z ekologicznych materiałów takich jak papier i drewno, organizacją warsztatów o tej tematyce, a także propagowaniem wiedzy o architekturze. W tym roku najważniejszymi projektami były: wykonanie Pawilonu The Caterpillars na Festiwalu Nowego Europejskiego Bauhausu w Brukseli, zaprojektowanie koncepcji Kampusu Innowacji Studenckich dla organizacji studenckich oraz organizacja międzynarodowych warsztatów projektowo-wykonawczych ProtoLab Design&Build 2024.

Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii UMK
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii UMK działające przy WPiA UMK od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy z zakresu prawa nowych technologii, współpracując interdyscyplinarnie z innymi Wydziałami UMK oraz startupami. Organizuje coroczną, Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawo w dobie cyfryzacji” i wydaje monografię pokonferencyjną, tworząc platformę dla młodych badaczy do publikacji naukowych. Członkowie Koła współpracują z kancelariami prawnymi, organizacjami studenckimi i fundacjami, rozwijając innowacyjne projekty badawcze oraz zdobywając liczne nagrody w konkursach akademickich.

Data Science Club PJATK
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
Data Science Club PJATK to koło naukowe skupiająca pasjonatów analizy danych, uczenia maszynowego i technologii informatycznych. Realizujemy projekty, takie jak chatbot dla uczelni oraz system rozpoznawania egzoplanet. Organizujemy warsztaty, konferencje oraz bierzemy udział w ogólnopolskich i międzynarodowych hackathonach, zdobywając wyróżnienia w kraju i za granicą.

Media studenckie

Międzywydziałowe Koło Naukowe NEPTUN TV
Uniwersytet Gdański
Telewizja Studencka Neptun TV to międzywydziałowe koło naukowe działające na Uniwersytecie Gdańskim. W ramach niej studenci przygotowują relacje, wywiady, reportaże, programy publicystyczne, transmisje na żywo, teleturnieje i wiele innych.

UEPowe Klejdry
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Klejdry – po poznańsku „plotki”, to wyjątkowy newsletter, który pozwala studentom naszej uczelni być na bieżąco z najważniejszymi informacjami. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawy administracyjne uczelni, projekty organizacji studenckich i SKN-ów, konkursy, stypendia, programy stażowe, czy też studenckie wydarzenia kulturalne. Wszystko to i jeszcze więcej, trafia do studentów za pomocą UEP-owych Klejdrów.

Wiadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Jagielloński
Niezwykłe historie zwykłych ludzi, dziennikarska rzetelność w czasach fake newsów i zróżnicowane treści dla odbiorcy ciekawego świata. Miejsce tworzone przez pasjonatów dla wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć więcej i widzieć wyraźniej. Takie są właśnie Wiadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego, oficjalne czasopismo studenckie najstarszego uniwersytetu w Polsce tworzone od 1990 roku.

Radio Sfera
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Radio Sfera to organizacja z bogatą historią: działa pod obecną nazwą od 1996 roku – wtedy połączyły się dwie konkurencyjne rozgłośnie studenckie – Radio Bielany i Radio Centrum. Radio promuje lokalne inicjatywy, a nierzadko także staje się ich współorganizatorem. Informuje także o sprawach toruńskiego kampusu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Sfera nadaje w Internecie – na ich stronie można posłuchać audycji na żywo wprost ze studia przy ulicy Gagarina w Toruniu, a także przeczytać artykuły tworzone przez dziennikarzy-wolontariuszy.”

„MUWiMY” – Podcast Samorządu Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Warszawski Uniwersytet Medyczny
„MUWiMY” to podcast Samorządu Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ma na celu przybliżenie wizerunku osób związanych ze światem medycyny oraz przedstawienie ich również od strony nienaukowej! Każdy odcinek „MUWiMY” to spotkanie z osobą, która zaskakuje swoimi historiami i doświadczeniami, a także jest źródłem inspiracji do działania i realizowania własnych pasji. Nie brakuje w nim opowieści o trudnych wyborach, przełamywaniu barier, poszukiwaniu własnej drogi zawodowej i życiowej oraz refleksji nad wyzwaniami, jakie niesie życie w zawodach związanych z medycyną.

Wydziałowa Rada Studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki – sekcja mediów i promocji
Politechnika Gdańska
Od początku kadencji 2023/2024 Media Wydziałowej Rady Studentów ETI zostały stworzone, aby dotrzeć do każdego odbiorcy z najważniejszymi informacjami, rozszerzając swoje działania na nowe platformy. Regularnie przekazujemy aktualności i angażujemy studentów poprzez różnorodne serie postów, takie jak „ETIpedia” oraz „Poradnik Pierwszaka”, a także organizujemy wydarzenia, które promują współpracę i integrację. Nasze media wychodzą poza internet, wykorzystując grafiki na ekranach lokalnych, gazetki oraz QR kody, a także wspierają studentów, promując inicjatywy takie jak Wielkie Korki i ETI Career Hub.

Miesięcznik Studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku ,,Młody Medyk”
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Miesięcznik Studentów UMB ,,Młody Medyk” to grupa redaktorów tworząca najróżniejsze teksty. To studencki głos UMB: relacjonują uczelniane wydarzenia, dzielą się codziennymi spostrzeżeniami i dbają o rozwój kultury akademickiej. Udowadniają, że słowo pisane ma się dobrze, a ich wyjątkowe okładki przyciągają wciąż nowych czytelników.

Puls UM – Gazeta Studentów UMP
Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
„Puls UM” to miesięcznik tworzony nie tylko przez studentów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ale również osoby z innych poznańskich Uczelni, który od 1996 roku łączy pasję dziennikarską z tematyką medyczną, naukową, kulturalną i rozrywkową. Dodatkowo, redakcja prowadzi podcast „rozGŁOŚNIA”, w którym goście dzielą się wiedzą na temat ochrony zdrowia. Od 2023 roku „Puls UM” wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pełniąc rolę Sztabu WOŚP.


Radio Meteor
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Radio Meteor to coś więcej niż radio! W Meteorze mamy niemal wszystko: interesujące rozmowy, wciągające artykuły, a nawet dynamicznie zmontowane videorecenzje. Niezależnie od rodzaju treści, nasi redaktorzy nie boją się tematów ważnych, aktualnych i bliskich studentom – w końcu to medium tworzone przez studentów dla studentów!

Studenckie Centrum Radiowe „Radiosupeł”
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Studenckie Centrum Radiowe ,,Radiosupeł” to zgrana paczka przyjaciół: wygadanych speakerów, drobiazgowych technicznych i utalentowanych grafików. To platforma łącząca pokolenia i pasje, promująca kulturę, rozwój osobisty i społeczne zaangażowanie. W naszym zielonym studiu nagraniowym budujemy ciepłe, wspierające środowisko, które umożliwia początkującym twórcom wyrażenie siebie.

Tik-tok kul_university
Katolicki Uniwersytet Lubelski
Wykorzystujemy TikToka – najbardziej zasięgowy kanał wśród młodych odbiorców, by dotrzeć do studentów – zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Jesteśmy w tym autentyczni, bo nasz profil od początku tworzą studenci. Pokazujemy życie naszej uczelni, lecz w sposób, który staje się atrakcyjny również dla studiujących na innych uniwersytetach.

Kurier Akademicki
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Studencka telewizja, będąca dynamiczną platformą, która łączy życie akademickie z tematami ze świata sportu, muzyki, kultury czy polityki. Nasz główny serwis informacyjny jest emitowany na antenie WTK, a pozostałe treści publikowane są na kanale na YouTube. Redakcja tworzy przyjazną i kreatywną przestrzeń, w której studenci nie tylko rozwijają swoje dziennikarskie i techniczne umiejętności, ale też świetnie się przy tym bawią!

Uniwizja
Uniwersytet Szczeciński
Uniwizja – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego, dokumentuje najważniejsze wydarzenia akademickie, publikując je na stronie uczelni i w mediach społecznościowych. Studenci aktywnie uczestniczą w jej pracach, ucząc się dziennikarstwa i obsługi sprzętu filmowego. Dzięki temu zdobywają praktyczne umiejętności, które pomagają im rozwijać się i przygotować do przyszłej kariery w mediach.

Organizacje studenckie

Jacht Klub Politechniki Morskiej w Szczecinie
Politechnika Morska w Szczecinie
Jesteśmy zrzeszeniem studentów których łączy pasja do żeglarstwa. Pływamy zarówno regatowo jak i szkoleniowo. Kultywujemy morskie tradycje i kulturę.

Siła Otwartych Serc
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
„Siła Otwartych Serc” to organizacja wolontariacka zajmująca się działalnością charytatywną dla osób potrzebujących. SOS reaguje na aktualne problemy wynikające na świecie takie jak np. wojna na Ukrainie, trzęsienie ziemi w Turcji, powódź na południu Polski. Organizacja nieustannie się rozwija pozostając we współpracy nie tylko z Uniwersytetem, ale również z miastem i regionem.

Teatr Studencki UMK „Antrakt”
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Teatr Studencki UMK „Antrakt” powstał w maju 2022 roku z inicjatywy Danki Greding i Mikołaja Dobka, a w jego skład wchodzi około dwudziestu studentów z różnych wydziałów UMK. W ciągu dwóch lat działalności teatr wystawił autorskie spektakle, takie jak „Tajemna Historia” i „Legenda o Karmazynie”, zdobywając wraz z nią nagrodę Grand Prix na Studenckiej Wiośnie Teatralnej 2024 w Lublinie. a także „Cyjanek Potasu J.J.A. Millana w reżyserii Paliny Kuzemczyk. Grupa działa formalnie na Wydziale Humanistycznym UMK i poza występami bierze udział w działaniach performatywnych organizowanych na uczelni.

Klub Studencki „CoNieCo”
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Klub Studencki „CoNieCo” to jedna z najstarszych organizacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która wzbogaca życie akademickie poprzez organizację wydarzeń artystycznych, takich jak „Spotkanie Pod Schodkami”, kabaret „Schodki” oraz Ogólnopolski Przegląd Kapel Studenckich „PKS”. Nasz klub sprzyja integracji społeczności akademickiej i rozwijaniu pasji artystycznych poprzez angażowanie w nasze inicjatywy zarówno studentów, jak i pracowników uczelni. Dzięki temu „CoNieCo” stało się miejscem spotkań, w którym powstają przyjaźnie na całe życie, a uczestnicy tworzą niezapomniane wspomnienia.

Studenckie Onko-forum
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Studenckie Onko-Forum to inicjatywa, która nie tylko inspiruje, ale realnie wspiera młodych medyków w ich rozwoju, organizując konferencje i warsztaty praktyczne z najlepszymi ekspertami onkologii. Dzięki programom stażowym i współpracy z międzynarodowymi organizacjami, jak ESMO, uczestnicy mają szansę zdobywać bezcenne doświadczenie w prestiżowych ośrodkach, łącząc teorię z praktyką. SOF tworzy przestrzeń, gdzie nauka i pasja spotykają się, by wspólnie walczyć o lepszą przyszłość onkologii.

Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów (IKSS) to organizacja studencka, która działa przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która od 2008 roku wypełnia swoją misję szerzenia sportu i kultury wśród studentów i mieszkańców miasta. W ciągu 17 lat istnienia organizacja, przeszła długą drogę, angażując ponad 400 członków i organizując ponad 150 różnorodnych projektów i inicjatyw. IKSS to nie tylko największa organizacja kulturalno-sportowa w Polsce, to społeczność ludzi którzy poprzez swoje działania integrują różne środowiska i inspirują do aktywności w dziedzinach kultury i sportu.

Radio Aktywne
Politechnika Warszawska
Radio Aktywne Politechniki Warszawskiej to najstarsze radio studenckie w Warszawie. Zajmujemy się promowaniem muzyki i artystów z niezależnej sceny i nie tylko. Jesteśmy idealnym radiem dla osób próbujących poszerzyć swój gust muzyczny, chcących dowiedzieć się o nowych ciekawych wydarzeniach, spróbować swoich sił w realizacji dźwięku, albo po prostu spragnionych jakościowej rozrywki.

}

08:00-10:00

Stołówka – AMW REWITA

Śniadanie

}

20:00-22:00

Stołówka – AMW REWITA

Kolacja

}

22:00-1:00

Restauracja AMW REWITA

Integracja

Trenerzy

Trenerzy

OPŁATY

W ramach XXIV Krajowej Konferencji PSRP można uczestniczyć w części:
• podstawowej (20-22 kwietnia) w cenie 500zł
rozszerzonej (19-22 kwietnia) w cenie 680 zł

Dodatkowo istnieje możliwość zakupienia bluzy Parlamentu Studentów RP.
Szczegółowe informacje dotyczące bluz znajdują się tutaj.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 13 kwietnia 2018 roku do godziny 14:00.

Kontakt

Parlament Studentów RP
00-028 Warszawa, ul. Bracka 18/16

projuvenes@psrp.org.pl
www.psrp.org.pl